MS-DOS Mobile - nový OS od Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

MS-DOS Mobile – nový OS od Microsoftu

Novinky

MS-DOS Mobile – nový OS od Microsoftu

 

Microsoft dnes prekvapil vypustením nového operačného systému pre mobilné zariadenia pod názvom MS-DOS Mobile. Ako už samotný názov napovedá, systém vychádza zo starého operačného systému MS-DOS od Microsoftu používaného v 80 a 90tych rokoch minulého storočia.

Podľa Toma Messetta, z marketingového oddelenia Microsoftu je dôvodom vypustenia tohto OS fakt, že čierno-biele prostredie operačného systému vyzeralo veľmi dobre, a spoločnosť Microsoft by sa na túto cestu rada vrátila.

Prostredie operačného systému je vernou kópiou MS-DOSu, úlohy zadávate prostredníctvom textu.

Napríklad :

camera.exe – spúšťa fotoaparát, ktorý ponúka viacero režimov, ako sú ASCII, B&W, a CGA. Samozrejmosťou je aj predná kamera

contacts.exe – otvára zoznam kontaktov

internet.exe – otvára internetový prehliadač

a mnohé ďalšie.

A to najlepšie na koniec, nový operačný systém MS-DOS Mobile ponúka Microsoft ZDARMA!!!

Odkaz na stiahnutie.

UPDATE 2.4.2015

Túto informáciu treba brať ako prvo-aprílový žartík od Microsoftu, ktorý sa nám zapáčil, tak sme sa rozhodli sa oň s Vami podeliť. Avšak, aplikácia emulujúca prostredie MS-DOS je stále k dispozícií na stiahnutie pod odkazom vyššie 🙂

Som zanieteným používateľom zariadení s OS Windows. Na tejto platforme ma najviac zaujali široké možnosti jej uplatnenia, skvelé prepojenie medzi zariadeniami, odladenosť systému a v neposledom rade aj vysoká podpora konkurenčných OS.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.