Mozzila končí s podporou Firefox OS pre mobilné telefóny | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Mozzila končí s podporou Firefox OS pre mobilné telefóny

Novinky

Mozzila končí s podporou Firefox OS pre mobilné telefóny

Dva mesiace dozadu, ešte počas decembra Mozzila oznámila, že sa vzdáva sna o uchmatnutie si kusu koláča z mobilného trhu a končí s vývojom operačného systému Firefox a spolu s tým aj s predajom zariadení, ktoré tento operačný systém mali predinštalovaný.

Mozzila v súčasnosti prehodnocuje svoje plány, a ďalej dodáva, že s vývojom tohto OS končí v máji, kedy vydá poslednú aktualizáciu pre tento OS:

Skončíme s vývojom Firefox OS pre smartphóny po vydaní verzie 2.6.
Prostredníctvom stoviek prispievateľov sme potlačili dopredu a vytvorili úžasnú platformu Firefox OS. Avšak, ako sme oznámili v decembri, vzhľadom na etablované operačné systémy a ekosystémy sme hrali naháňačku na mačku a myš a podmienky nám nepriali aby sme mohli konkurovať na trhu s komerčnými smartphónmi. Rozhodli sme sa s cieľom uspieť v inej oblasti Connected Devices sústrediť našu energiu na budúcnosti a výskum, aby sme mohli spraviť prielom v loT.
Z tohto dôvodu oznamujeme koniec podpory pre smartfóny spolu s vypustením Firefox OS 2.6. To znamená, že Firefox OS nebude mať dlhšie žiaden personál po máji.

Zdroj: Mozzila

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.