Mozilla predstavila Firefox Quantum, vylepšený Firefox sa pýši krajším dizajnom a superrýchlym prehliadaním | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Mozilla predstavila Firefox Quantum, vylepšený Firefox sa pýši krajším dizajnom a superrýchlym prehliadaním

Novinky

Mozilla predstavila Firefox Quantum, vylepšený Firefox sa pýši krajším dizajnom a superrýchlym prehliadaním

Mozilla predstavila Firefox Quantum, vylepšený Firefox sa pýši krajším dizajnom a superrýchlym prehliadaním

Spoločnosť Mozilla predvčerom prezradila viacej detailov ohľadom ich nového, dlhšie pripravovaného projektu Quantum. Jedná sa o aktualizáciu pre existujúci prehliadač Firefox. Prehliadač Firefox Quantum je založený na next-generation engine, ktorý je vytvorený pre moderné výkonné počítače s kvalitnými procesormi a grafickými kartami. Spoločnosť je najviac pyšná na rýchlosť tohto prehliadača. V oznámení sa viackrát spomínala rýchlosť prehliadania, ktorá je v porovnaní s klasickým Firefoxom až 2-násobne rýchlejšia.

Zdroj: mozilla.org

Mnoho ľudí určite zaujíma porovnanie s najviac používaným prehliadačom Google Chrome. Avšak aj ten prehliadač Firefox Quantum strčí bezproblémovo do vačku, pretože nový Firefox stále ponúka rýchlejšie prehliadanie a pritom využíva až o 30% menej pamäte RAM.  Viac o porovnaniach s Google Chrome sa dozviete vo videu.

Spoločne s vylepšenou rýchlosťou samotného prehliadača nám spoločnosť Firefox predstavila aj nové vylepšené používateľské prostredie. Nové rozhranie je optimalizované hlavne pre dotykové obrazovky a obrazovky s vysokým rozlíšením. Pokiaľ používate Firefox Quantum na zariadení s dotykovou obrazovkou, menu a niektoré ikony v prehliadači sa Vám prispôsobujú na základe toho, či práve používate myš a klávesnicu alebo dotyky prstov, poprípade stylusu. Nová knižnica prináša rýchly prístup ku Vašim uloženým súborom, napríklad ku screenshotom, záložkám, histórii, stiahnutým súborom alebo oknám. Veľkou výhodou tohto prehliadača je aj priama integrácia aplikácie Pocket, ktorá Vám umožňuje ukladať akýkoľvek obsah pre neskoršie prečítanie.

Prehliadač Firefox Quantum je momentálne v beta testovaní a oficiálne bude dostupný až 14. novembra. Pokiaľ sa ale máte záujem zapojiť do beta testovania, stačí ak si nový desktopový prehliadač stiahnete z tejto stránky.

TIP  Obľúbený prehliadač Firefox začne blokovať škodlivú kryptografickú ťažbu a prinesie zvýšenú ochranu súkromia

Zdroj: mozilla.org, úvodný obrázok (recode.net)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.