Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón

Motorola skladaci smartfon patent uvodny obrazok

TECH

Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón

Vyzerá to tak, že najnovší trend na poli mobilných zariadení budú skladateľné smartfóny. Nasvedčuje tomu patentová „vojna“ technologických gigantov, ktorí sa predbehujú v prinesení vlastného riešenia.  Najnovšie sa do elitného klubu Microsoftu a spoločnosti Samsung, ktorí v tomto segmente sú najaktívnejší pridržuje s vlastným patentom aj americká Motorola.

Motorola prichádza s vlastným riešením skladacieho smartfónu

Semi-permanent deformation“, tak to je názov, ktorým označuje spoločnosť Motorola kĺbik, okolo ktorého bude „behať“ displej. Zaujímavosťou v tomto prípade je, že sa má jednať o jeden flexibilný OLED displej.

Motorola skladaci smartfon patent

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1 (Motorola)

Motorola unikátnym spôsobom chce vyriešiť záhyby, ktoré vzniknú pri otváraná a zatváraní zariadenia

Motorola narozdiel od konkurencia posúva ich patent o niečo ďalej. Totiž ich predstava skladacieho smartfónu spočíva v špeciálnom kĺbiku, ktorý bude obsahovať viacero senzorov, vrátane tepelného senzoru, ktorý bude evidovať v akej aktuálnej polohe sa zariadenie nachádza. Následne  bude automaticky zohrievať obrazovku na požadovanú teplotu a to za účelom, aby zredukovala všetky záhyby, ku ktorým pri ohýbaní dochádza.

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1 (Motorola)

Patent bol oficiálne publikovaný len pred niekoľkými dňami a nájdete ho na tejto webstránke.

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1, úvodný obrázok: Youtube (ZeeBusiness)

TIP  Spoločnosť Rolls-Royce predstavila svoj prvý lietajúci taxík. Do predaja sa dostane už v roku 2020

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.