Motorola predstavila cenovo dostupné smartfóny Moto G6 a Moto E5 s displejom 18:9 a zaujímavým hardvérom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Motorola predstavila cenovo dostupné smartfóny Moto G6 a Moto E5 s displejom 18:9 a zaujímavým hardvérom

Motorola Moto G6

ANDROID

Motorola predstavila cenovo dostupné smartfóny Moto G6 a Moto E5 s displejom 18:9 a zaujímavým hardvérom

Spoločnosť Motorola oznámila dva zaujímavé cenovo dostupné smartfóny s názvom Moto G6 a Moto E5. Obe novinky sa svojim výkonom a výbavou radia do strednej triedy a aj napriek dostupnejšiemu segmentu, zaujmu najnovším Androidom 8.0 Oreo či displejmi s pomerom strán 18:9.

Motorola Moto G6

Produktová fotografia

Motorola Moto G6 prichádza až v troch verziách

Motorola predstavila v rámci rodiny G6 až trojicu nových smartfónov. Konkrétne je reč o smartfóne Moto G6 Play, Moto G6 a Moto G6 Plus. Všetky tri nové smartfóny ponúkajú displej s dnes už žiadaným pomerom strán 18:9. Najdostupnejší model ponúka 5,7″ displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov, kým zvyšné dva model zaujmu 5,7″a a 5,9″ displejom s vyšším rozlíšením 2160 x 1080 pixelov.

Nové smartfóny Motorola Moto G6 vyzerajú veľmi zaujímavo a nie je žiadnym tajomstvom, že si za inšpiráciu berú dizajn z minuloročného smartfónu Moto X4. Moto G6 Play je vybavený 8-jadrovým procesorom Snapdragon 427, ktorému sekunduje 2/3 GB RAM a 13 GB úložisko s možnosťou rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty. Model ponúka 13 Mpx zadný fotoaparát a zaujme predovšetkým silným 4000 akumulátorom. Bohužiaľ sa výrobca rozhodol do tohto smartfónu ešte stále osadiť nabíjací konektor Micro-USB, čo je možno škoda, keďže konkurencia sa už začína zameriavať na USB-C konektor.

Motorola Moto G6

Produktová fotografia

Motorola Moto G6 pod kapotou ponúka o niečo výkonnejší 8-jadrový procesor Snapdragon 450 s 3 alebo 4 GB RAM a 32 alebo 64 GB úložiskom. Najlepšie vybaveným modelom je smartfón Moto G6 Plus, ktorý výrobca osadil o triedu lepším procesorom Snapdragon 630. Tento model bude navyše dostupný s 4 alebo 6 GB RAM a s 64 až 128 GB úložiskom.

Oba modely, teda Moto G6 a Moto G6 Plus, ponúkajú rovnaký zadný duálny fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a 5 Mpx. Skvelou správou je aj prítomnosť čítačky odtlačku prsta pod displejom, takže Motorola sa pravdepodobne nenechala odstrašiť a aj naďalej umiestňuje čítačku tam, kde to má pravdepodobne najväčší zmysel.

TIP  Šéf Samsungu bol prichytený s novým Galaxy Note 9. Čo povieš, vyzerá dobre?

Moto E ako cenovo najdostupnejší model

Motorola po boku modelov Moto G6 a Moto G6 Plus, predstavila taktiež model Moto E5, E5 Plus a E5 Play. Tieto smartfóny narozdiel od G6tiek ponúkajú o niečo slabší procesor, 2 GB operačnú pamäť RAM a 16 GB úložisko. Ich veľkou prednosťou bude skvelý pomer ceny a výkonu napriek prítomnej silnej batérií a zaujímavému dizajnu.

Produktová fotografia – E5 Plus

Aktuálna cena a dostupnosť nových smartfónov na Slovensku ešte nie je presne známa. Každopádne je viac než isté, že sa väčšina z týchto modelov dostane aj na Slovensko už v priebehu následujúcich týždňov či mesiacov.

Zdroj: 9to5google.com, úvodný obrázok: Produktová fotografia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.