Monster Buster: World Invasion | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Monster Buster: World Invasion

TIP REDAKCIE

Monster Buster: World Invasion

Máti radi hry s prvkami RPG? Máte radi rozšírenú realitu? A máte radi príšerky? Potom venujte zvýšenú pozornosť nasledujúcim riadkom. Pred pár dňami sa v store objavila zaujímavá hra Monster Buster: World Invasion. V hre hneď zo začiatku dostávate na výber jednu z troch príšerok, ale tým sa všetko len začína. Na to, aby ste mohli hrať, potrebujete mať zapnuté GPS, a mobilné dáta. A musíte byť vonku. A môžete zistiť, čo Vaša príšerka dokáže. Zoscanujete okolie, a na reálnej mape Vášho okolia, kde sa práve nachádzate uvidíte, kde sú ďalšie príšerky, s ktorými si môžete zmerať svoje sily.

wp_ss_20141019_0002

Vyberiete si tú, ktorá je najbližšie, a aby ste ju mohli vyzvať, musíte sa k nej priblížiť na vzdialenosť minimálne 70m.Keď na vybranú príšerku, ktorú chcete vyzvať k boju ťuknete prstom, otvorí sa kamera, a Vy sledujete reálne prostredie okolo Vás, vzdialenosť od príšerky, a reálne ako sa pohybuje v teréne. Tu som narazil na Vážny nedostatok, kedy príšerky viac lietali vo vzduchu, ako sa pohybovali po zemi, čo dosť kazilo celkový dojem z hry.

wp_ss_20141019_0004wp_ss_20141019_0003

A môžete bojovať, každá príšerka má svoje vlastnosti, určitú úroveň obrany, či útokov. Tak isto každá príšerka má svoj štýl útokov. Postupne, ako v hre porážate ďalšie, a ďalšie príšerky, získavate skúsenosti, čím je Vaša príšerka silnejšia, a tak isto aj virtuálne peniaze, ktoré používate v hre.

5c3c30eb-92e7-4dda-98f1-bfa1194ee002 31a44be0-f986-421a-ba87-cc02e629028d

Zaujímavosťou je, že hra podľa všetkého vyšla na Windows phone ako na prvej platforme. Zaujme taktiež využívaním reálneho prostredia, núti hráčov pohybovať sa po uliciach. Trocha mi to pripomenulo moje Androidovské časy, keď som v hre Ingress behal s telefónom po meste, chytal energiu a hackoval portály 🙂

TIP  Fortnite si na Android smartfónoch zahráte už toto leto!

Nedá mi ešte opomenúť grafické stvárnenie. Príšerky sú podľa autorov vytvárané ručne, v 3D grafike, a proti nim nemám žiadne výhrady. Jednoducho ale pôsobia animácie v súbojoch, kedy má viac útokov tú istú animáciu. Útokom chýba aj určitá logika, a celkom presne som aj po niekoľkých hodinách strávených dnes hraním v meste, úplnom vybití telefónu jednoducho neprišiel. Príšerka niekedy akoby útočila sama, a útokom, ktorí si sama zvolí. Beriem to ale tak, že sa jedná stále o jednu z prvých verzií hry, a že autori časom na nedostatkoch popracujú. Inak sa jedná o veľmi zaujímavý nápad a koncept, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie.

Hra je v store dostupná zdarma. Jej veľkosť je 41 MB.

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať TIP REDAKCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.