Môj deň s Lumiou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Môj deň s Lumiou

Novinky

Môj deň s Lumiou

Je ráno, 6:00, a zo sna ma vytrháva jemné zvonenie a vybrovanie mojej Lumie, ktorú mám odloženú na bezdrôtovej nabíjačke vedľa postele. Keďže je nedeľa, nemusím vstávať hneď, ale budenie si posuniem o ďalších 15 minút. Nezaspím však už, a v polospánku pomaly čakám kým sa po štvrť hodinke zvonenie zopakuje, sledujem ako čas plynie na Glance screene a dozvedám sa aj predpoveď počasia na dnešný deň.  Veľmi príjemná melódia pod názvom Lenivé ráno, nechávam ju dohrať celú… vstávam.

2c8e0d23-63e4-4387-afaa-b85cc7da8e9e

Uvarím si zelený čaj, a keďže si na jeho kvalitu, a presnú prípravu potrpím, nastavujem si v Lumii časovač, aby mala voda tú správnu teplotu, a čajík sa lúhoval ten správny čas. Zapínam Youradio, zvolím si náladu Behanie, krátko sa rozcvičím, a keďže mám svoju Lumiu pripojenú k domácej Wi-Fi sieti, medzičasom sa mi do Youradia stiahlo 120 minút hudby na offline počúvanie. Dopíjam svoj zelený čaj, obúvam si tenisky, telefón vkladám do púzdra na ramene, zapájam slúchadlá, a vyrážam. Vonku zapnem Runtastic, počkám na odpočítavanie, a keď zaznie signál, vyrážam. Počas behu počúvam offline nálladu z Youradia, a pravidelne ma o mojej rýchlosti, ubehnutých kilometroch a tempe informuje hlasová asistentka z Runtasticu. Keďže mám zapnutú funkciu Live Tracking, a Live Cheering, občas sa zo slúchadiel ozve aj povzbudzujúce GO GO GO, od niektorého z mojich priateľov. Ako tak bežím popri rieke, zaujala ma scenéria prevalujúcej sa hmly ponad vodnou hladinou, cez ktorú pomaly začínajú prenikať slnečné lúče ranného svitania. Zastavujem preto, vytiahnem svoju Lumiu, a spravím si zopár fotiek, a hneď ich zdieľam na Facebook, Twitter a Instagram. Moja trasa je odbehnutá, zastavujem Runtastic, a odosielam svoju aktivitu na server, dávam si sprchu, a raňajky. Vajíčka na tvrdo…aby boli správne uvarené, zapínam Egg Timer Pro.

TIP  Nokia X by mohla byť oficiálne predstavená 16. mája. Ponúkne podobný výrez ako má iPhone

youradio

Všimol som si, že moja chladnička je po celom týždni dosť vypráznená, preto sa rozhodnem, že zájdem nakúpiť. Do OneNote si zapíšem čo mi chýba, aby som na nič pri nákupe nezabudol. Počas nakupovania ma jemné zazvonenie upozorní na narodeniny mojej mamy, na ktoré som – priznávam úplne zabudol…ostatne, ako na všetky narodeniny, sviatky, výročia, či iné dôležité dátumy. Som už raz taký, a preto si všetko zapisujem do natívneho kalendára, nastavím si upozornenie, a nemusím sa ničoho obávať. Preto rýchlo vyberiem vhodný darček, a chystám sa platiť. Spomínam si ale na včerajšie veľké nákupy, a keďže si nie som istý, či budem mať na účte dostatok peňazí, radšej si všetko preverím Zuno aplikáciou, a pre istotu si presuniem peniaze zo sporenia. Platím…

zuno

Popoludní ma čaká gratulácia k narodeninám mojej mamy, preto si zisťujem vhodné dopravné spojenie. Spojenie zistené, zabalím darček, prezliekam sa, a do Yourádia si sťahujem ďalšiu offline hudbu na počúvanie po ceste. Dobrá organizácia času je mojou silnou stránkou, preto cestovné spojenie stíham úplne presne, nastupujem… Počas cesty si čítam novinky na Twitteri, Facebooku a zisťujem, že moja ranná fotka hmly nad riekou sa teší mimoriadnej obľube. Otváram Lumia Creative Studio, a trocha fotku ešte upravujem…naozaj vyzerá skvelo…bol som v správnom čase na správnom mieste, a mal so sebou kvalitný foťák. Ani neviem ako, a vystupujem. Keďže som vo svojom rodnom meste dlhšie nebol (viem, mal by som chodiť častejšie), hneď si všímam koľko sa tu toho zmenilo. Tamtá nová kaviareň na rohu vyzerá naozaj pekne…. budem tam musieť niekedy zájsť. Otváram HERE MAPS, svoju polohu vidím prakticky okamžite, klikám na “oko” pri svojej polohe, čím aktivujem LiveSight, a ihneď dostávam prehľad, čo všetko mám vo svojom okolí. Zmenilo sa toho naozaj dosť…

TIP  Takto bude vyzerať nový Facebook Messenger! Na starý vzhľad môžeme kompletne zabudnúť

th

Prichádzam domov, práve včas na začiatok oslavy. Po oslave dám svojmu mladšiemu bratovi zahrať pár hier vo svojej Lumii, a keďže je android pozitív, ihneď ho udivuje rýchlosť, a plynulosť Windows phonu. Oproti jeho tabletu s androidom ide všetko, ako po masle. Zahráme si proti sebe Asphalt 8: Airborne, a potom si spomeniem na jeden svoj výlet, ktorý som absolvoval pred pár dňami, a rozhodnem sa o ňom vyrozprávať rodine. Rozprávanie doplním fotografiami, ktoré mám vo svojom telefóne, a ktoré pomocou perfektnej aplikácie Nokia Play to prenášam priamo na obrazovku Smart TV. Na svoj Outlook dostávam mail od starej kamarátky z detstva…poznáte to –  ako sa máš, ako ide život? Ja mám to a tamto… Mail ani nedočítam, a ihneď jej odpisujem, že som práve v meste, a že ak má čas, môžeme sa vidieť, a navrhujem jej novú kaviareň na rohu, ktorú som si všimol predtým. Pre istotu si jej názov preverím na Foursquare. Súhlasí, a preto sa o chvíľku s rodinou rozlúčim, a vyberám sa do mesta.

color_pop_1

Aj keď žijeme v dobe internetovej komunikácie, a o väčšine svojich známych vieme skoro všetko, osobný kontakt, obzvlášť po dlhej dobe nedokáže nič nahradiť…ale všetko sa raz končí, nadišiel čas sa rozlúčiť preto si zisťujem cestovná spojenie domov, a rozlúčime sa s prísľubom ďalšieho stretnutia. Počas cesty domov si čítam aktuality zo sveta Windows phonu pomocou aplikácie wpmaina, počúvam hudbu, a cesta mi tak ubehne, ani sa nenazdám ako.

TIP  Android Auto získava rýchlu možnosť zobrazenia kontaktov. Vykonanie hovoru tak bude jednoduchšie a rýchlejšie

1601299_644256339006814_3506848879373199375_n

Po príchode domov som už dosť unavený, preto si trocha zacvičím, dám si sprchu, a zaleziem do postele. Chvíľku si čítam, ale premáha ma únava. Svoj progres v čítaní si uložím na Goodreads pomocou aplikácie Social Reads. Zajtra sa začína nový pracovný týždeň, ale budík nastavovať nemusím, keďže ho mám zapnutý stále na požadovaný čas, a požadované dni. Po náročnom dni mi stále ostáva takmer 40% baterky, ale aj tak dám telefón na nabíjačku – predsa len, je to môj nepostrádateľný spoločník a pomocník, bez ktorého si život v dnešnej spoločnosti neviem predstaviť. Zapínam Youradio, zvolím náladu Sladké sny, nastavujem časovač na 30 minút, a odkladám svoju Lumiu na bezdrôtovú nabíjačku.

Dobrú noc…

morning-mist-over-the-hudson-river-jiayin-ma

 

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

4 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.