Mirabook, zariadenie s ktorým prepnete smartfón do módu PC sa dostal do predaja | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Mirabook, zariadenie s ktorým prepnete smartfón do módu PC sa dostal do predaja

ANDROID

Mirabook, zariadenie s ktorým prepnete smartfón do módu PC sa dostal do predaja

Spomínate si ešte na apríl tohoto roku a na spoločnosť Miraxess, ktorá oznámila, že aktívne pracuje na zariadení podporujúce Continuum? Práve sa tak aj deje, spúšťa predobjednávky na Mirabook.

So zariadením Mirabook prepnete smartfón do módu PC

Mirabook je zariadenie, s ktorým je možné prepnúť tie najvýkonnejšie smartfóny do režimu notebooku. Toto zariadenie bolo pôvodne určené len pre Windows zariadenia, konkrétne pre telefóny Lumia 950, 950 XL, Idol 4 Pro, Acer Luquid Jade, HP Elite X3 a výrobca taktiež udáva, že v režime notebooku (s rozhraním DEX, resp. EMUI Desktop) je možné pracovať aj s vybranými Android zariadeniami.

„Windows Continuum mode ponúka najkomfortnejšiu a najjednoduchšiu cestu ako premeniť váš telefón v PC a využívať ho na dennej báze. Keď Microsoft prestavil Continuum využiteľné prevažne len v kancelárskom prostredí cez dock stanicu, tak Mirabook prináša PC mód všade, aby ste boli produktívny aj na cestách…“, píše sa na stránkach spoločnosti.

Zaujímavosťou a pravdepodobne aj reakciou spoločnosti na aktuálny stav s Windows smartfónmi je pridanie možnosti práce aj s vybranými Android zariadeniami v špeciálnom móde. Konkrétne toto zariadenie je možné využívať s telefónmi Samsung Galaxy S8/S8+, Samsung Note 8 a Huawei Mate 10.

Mirabook je zariadenie ponúkajúce 13.3“ obrazovku s FULL HD displejom, ktoré je zabalené do celokovového teľa. Okrem toho ponúka batériu, ktorá sľubuje možnosť práce až do 10 hodín, nevyhnutné porty ako je 2x USB Type C konektory, USB 3.0. vstup 2x, HDMI, Audio Jack a priestor pre rozšírenie pamäte cez SD kartu. Aktuálna cenovka zariadenia je 249USD.

TIP  Microsoft vyvíja novú závodnú hru pre Windows 10. Jej interné súbory opäť spomínajú mysteriózny Surface Phone v spojení s operačným systémom Andromeda

Zdroj: Miraxess

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.