Microsoft zvažuje možnosť zakúpenia spoločnosti Electronic Arts. Otáznik visí aj nad Valve | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft zvažuje možnosť zakúpenia spoločnosti Electronic Arts. Otáznik visí aj nad Valve

Novinky

Microsoft zvažuje možnosť zakúpenia spoločnosti Electronic Arts. Otáznik visí aj nad Valve

Pokiaľ ste aspoň dvakrát v živote hrali nejakú počítačovú hru, alebo hru na hernej konzole, určite ste zachytili dve zrejme najpodstatnejšie mená v hernom priemysle. EA, alebo Electronic Arts a Valve, ktoré majú na svojom konte nespočetné množstvo hier. EA sa na trh s hrami preslávilo hlavne titulmi Need for Speed, The Sims, NHL, FIFA, SimCity alebo Battlefield. Na druhú stranu, spoločnosť Valve poznajú zase hráči old-school hier ako Half-Life, Portal, Left 4 Dead a v neposlednom rade Counter-Strike. V prípade oboch spoločností môžeme hovoriť a úplne bezproblémovom chode a obrovských ziskoch, a vízia obrovských ziskov sa páči aj ešte väčším spoločnostiam. Vízia ešte väčších ziskov sa napríklad pozdáva aj samotnému Microsoftu a podľa najnovších informácií sa v útrobách Microsoftu hovorí o gigantickej akvizícii niektorej z vyššie spomínaných spoločností.

Povráva sa aj o spoločnosti PUBG Corporation

“Najnovšie zachytené informácie (zo spoľahlivého zdroja v tesnej blízkosti ku Microsoftu) sa týkali spoločnosti Electronic Arts. Taktiež sme počuli niečo o tom, že sa v útrobách Microsoftu šepká o spoločnosti Valve a taktiež aj o kórejskom štúdiu PUBG Corp., ktoré minulý rok podpísalo s Microsoftom časovo obmedzenú zmluvu týkajúcu sa populárnej survival-shooter hry PlayerUnknown’s Battlegrounds.” Napísal Colin Campbell v svojom článku na stránke Polygon.

Kúpa EA by priniesla množstvo výhod pre Xbox

Samotnému Microsoftu by potencionálna kúpa niektorej z vyššie spomínaných spoločností, naozaj pomohla. Xbox je na tom v poslednom období celkom zle, hlavne čo sa týka exkluzívnych hier pre hernú konzolu Xbox One. V roku 2018 uvidíme iba 3 exkluzívne tituly pre túto hernú konzolu, zatiaľ čo konkurent PlayStation má už v tomto momente potvrdených až 5 exkluzívnych herných titulov. Kúpou EA by sa stali hry FIFA, NHL, Star Wars alebo Battlefield exkluzívnymi hrami výhradne pre Xbox, čo by určite niekoľkonásobne zvýšilo zisky z hernej odnože Microsoftu.

TIP  Mobilný prehliadač Microsoft Edge dostane zabudovaný prekladač. Žeby nová konkurencia pre Google Chrome

Samozrejme, takáto obrovská transakcia by nestála malé množstvo peňazí a Microsoftu by sa táto kúpa vrátila až o niekoľko 10-ročí. Kúpa takého EA by Microsoft vyšla na minimálne 36 miliárd USD, čo by bolo zrejme aj pre samotný Microsoft priveľa. Žiadna z vyššie uvedených informácií nebola oficiálne potvrdená a jedná sa iba o špekulácie, ktoré boli založené na informáciách uniknutých z útrob Microsoftu. Všetci dobre vieme, že Satya Nadella počas svojho pôsobenia spravil niekoľko zlých ale aj malé množstvo dobrých krokov a to, ako sa rozhodne v tomto prípade ukáže len čas.

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.