Microsoft zapĺňa „medzeru“ nedostatku aplikácií novými Progresívnymi webovými aplikáciami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft zapĺňa „medzeru“ nedostatku aplikácií novými Progresívnymi webovými aplikáciami

Windows aplikácie

Microsoft zapĺňa „medzeru“ nedostatku aplikácií novými Progresívnymi webovými aplikáciami

Microsoft niekoľko týždňov dozadu priniesol do obchodu s aplikáciami prvú nádielku PWA (Progresívnych) aplikácií.

Pre vysvetlenie, PWA aplikácie alebo inak povedané Progresívne webové aplikácie prinášajú zaujímavé riešenie ako priniesť doteraz nedostupné aplikácie na Windows platformu. Ponúkajú totiž viacero natívnych funkcionalít, ktoré nájdeme priamo v rozhraní webovej stránky avšak v modernom šate.

Toto sú nové PWA aplikácie v Microsoft obchode

Najnovšie sa v Microsoft obchode objavila ďalšia vlna PWA aplikácií, ktoré sú tak k dispozícii pre používateľov platformy Windows. Zoznam novo pridaných aplikácií  si môžete pozrieť nižšie:

Microsoft sa spolieha na dve cesty ako rozširovať ponuku aplikácií v obchode.  Prvou z nich je,  že publikácia nových PWA aplikácií prebehne prostredníctvom samotných vývojárov. Druhou možnosťou je zariadenie PWA aplikácií prostredníctvom automatického indexu kvality Bingu, cez ktorý sa následne do obchodu dostanú automaticky.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Aplikácia iTunes sa po takmer roku konečne dostáva do obchodu Microsoft Store

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows aplikácie

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.