Microsoft zapĺňa „medzeru“ nedostatku aplikácií novými Progresívnymi webovými aplikáciami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft zapĺňa „medzeru“ nedostatku aplikácií novými Progresívnymi webovými aplikáciami

Windows aplikácie

Microsoft zapĺňa „medzeru“ nedostatku aplikácií novými Progresívnymi webovými aplikáciami

Microsoft niekoľko týždňov dozadu priniesol do obchodu s aplikáciami prvú nádielku PWA (Progresívnych) aplikácií.

Pre vysvetlenie, PWA aplikácie alebo inak povedané Progresívne webové aplikácie prinášajú zaujímavé riešenie ako priniesť doteraz nedostupné aplikácie na Windows platformu. Ponúkajú totiž viacero natívnych funkcionalít, ktoré nájdeme priamo v rozhraní webovej stránky avšak v modernom šate.

Toto sú nové PWA aplikácie v Microsoft obchode

Najnovšie sa v Microsoft obchode objavila ďalšia vlna PWA aplikácií, ktoré sú tak k dispozícii pre používateľov platformy Windows. Zoznam novo pridaných aplikácií  si môžete pozrieť nižšie:

Microsoft sa spolieha na dve cesty ako rozširovať ponuku aplikácií v obchode.  Prvou z nich je,  že publikácia nových PWA aplikácií prebehne prostredníctvom samotných vývojárov. Druhou možnosťou je zariadenie PWA aplikácií prostredníctvom automatického indexu kvality Bingu, cez ktorý sa následne do obchodu dostanú automaticky.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Klasický Skype stratí podporu už 1. septembra. Používatelia budú musieť presedlať na modernejšiu verziu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows aplikácie

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.