Microsoft začal upozorňovať na „popravu“ Skicára | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft začal upozorňovať na „popravu“ Skicára

Novinky

Microsoft začal upozorňovať na „popravu“ Skicára

Dávnejšie sme priniesli report hovoriaci o tom, že populárna aplikácia Skicár, resp. Paint to bude mať v systéme Windows 10 zrátané. Paint pôvodne mal skončiť príchodom Fall Creators Update aktualizácie avšak nestalo sa tak. Dočkali sme len uprednostňovania novej univerzálnej  aplikácie  Paint 3D (Skicár 3D). Najčastejším spôsobom ako Microsoft uprednostňoval novú generáciu tohto jednoduchého editora obrázkov bolo napr. to, že keď ste chceli otvoriť nejaký súbor tak v ponuke najprv bol Paint 3D a až neskôr „staručký“ a dobre zabehnutý Paint. Obdobne Microsoft zobrazoval novšiu verziu aj v samotnej ponuke aplikácií.

V najnovšom Builde 17063 pre Windows 10 Microsoft upozorňuje na koniec Skicára

Príchodom najnovšieho zostavenia v rámci programu Windows Insider pre Windows 10 (Build 17063) zariadenia sa však začala zobrazovať hláška pri spustení Skicáru, ktorá informuje o tom, že aplikácia bude čoskoro dostupná už len prostredníctvom Microsoft Store obchodu.

Zdroj: vlastný

Používate na vašich Windows 10 zariadeniach ešte pôvodný Paint alebo ste presedlali na novšiu verziu, resp. inú alternatívu?

Zdroj: vlastný

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie