Microsoft začal s rebrandingom Windows Store obchodu. Po novom sa volá Microsoft Store | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft začal s rebrandingom Windows Store obchodu. Po novom sa volá Microsoft Store

Novinky

Microsoft začal s rebrandingom Windows Store obchodu. Po novom sa volá Microsoft Store

Microsoft začal s rebrandingom Windows Store obchodu. Po novom sa volá Microsoft Store

Mesiac dozadu sme vás informovali o tom, že Microsoft začína s rebrandingom Windows Store obchodu. Po novom sa má volať Microsoft Store. Tak sa teraz aj deje, viacero používateľov začína hlásiť dostupnosť aktualizácie, ktorá mení názov obchodu ako na smartfónoch tak aj na PC.

Zatiaľ čo aktualizácia v rámci Windows 10 Mobile neprináša veľa noviniek, teda okrem drobných grafických vylepšení a miernej optimalizácie stability, tak zmeny na PC sú výraznejšie. V rámci PC verzie obchodu sme sa dočkali viacerých zmien, okrem teda tých grafických, ktoré sa nesú v širšom duchu ako na mobilnej platforme v dizajnovom jazyku Fluent Design a klasických vylepšení stability aplikácie, tešiť sa môžeme aj na rozšírenie ponuky obchodu, napríklad o hardware.

Zmeny sa však ako môžete vidieť týkajú hlavne prinesenie nového loga, ktoré sa nesie v duchu Windows 8 a dizajnových prvkov. V rámci dizajnu sú najvýraznejšími zmenami transparentnosť či nové animácie.  Môžeme však špekulovať, že Microsoft tieto zmeny  prináša s cieľom spájania viacerých platforiem v „jednu“ čo aj viackrát v rámci strategie spoločnosti inicioval. Na „konci dňa“ by tak mohol priniesť „medziplatformový“ obchod, najmä teda čo sa týka obsahu ako hudba či filmy. To je však stále ešte stále len špekuláciou, a či sa naplní uvidíme v budúcnosti.

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft Store pre Windows 10 a Windows 10 Mobile obdržal aktualizáciu. Prichádza so zmeneným UI a odstránenými nedostatkami

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.