Microsoft získal prestížne ocenenie za Štart menu vo Windows 10
Connect with us

Microsoft získal ocenenie za Štart menu vo Windows 10 od IDSA Design

Novinky

Microsoft získal ocenenie za Štart menu vo Windows 10 od IDSA Design

Windows 10 je určite veľkým krokom dopredu nie len pre samotný operačný systém, ale aj pre samotný Microsoft, dokazuje to aj prestížne ocenenie od IDSA Design (Industrial Designers Society of America) za Windows 10 Štart menu, ku ktorému sa Microsoft vrátil na základe výčitiek od samotných používateľov Windows-u, ktorých Microsoft „znásilňoval“ používaním neslávneho rozhrania Štart prostredia vo Windows-e 8.

Od svojho vzniku z pred viac ako 20 rokov, menu Windows Štart bol kotviaci bod pre spustenie aplikácií a dostaniu sa k obsahu, ku ktorému chceli. S Windows-om 8 a Windows Phone 7, Microsoft pokračoval s vývojom obrazovky Štart pridaním živých dlaždíc, ktoré zobrazovali relevantné a súkromné informácie z aplikácií a služieb. S dizajnom Windows 10 Štart, prišlo pri spúšťaní a prepínaní aplikácií skrz PC Štart menu na počítačoch a moderného zobrazenia Štart obrazovky na telefónoch a tabletoch. Dizajn umožňuje používateľom využiť to, čo poznajú z jedného zariadenia a aplikovať tieto vedomosti pri používaní rozličného zariadenia.

Čo hovoríte vy na “staronové” rozhranie ponuky Štart, páči sa vám?

Zdroj: www.idsa.org

TIP  Na Slovensku máme lepší internet ako v USA. Že neveríš? Pozri si aktuálne štatistiky z ktorých padneš na zadok!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.