Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft vytvoril internetového rasistu

Tay je meno internetového robota, ktorého má na svedomí IT gigant Microsoft.

Tay je robot, ktorý je schopný učiť sa novým slovným výrazom s cieľom, vytvoriť chatovacieho robota, ktorý dokáže nahradiť človeka v diskusiách. Jeho cieľovou skupinou boli 18-25 ročný používatelia sociálnej siete Twitter, od ktorých sa učil novým výrazom a slangu.

Účinkovanie tohto chatovacie robota však bola kratšia ako mnohí z nás predpokladali, necelých 24 hodín. A aký je tomu dôvod? Tay sa totiž naučila v priebehu takéhoto krátkeho času osvojiť si množstvo výrazov, v ktorých chválila Hitlera či nacizmus. Napríklad v diskusiách sa Tay vyjadrovala „Hitler mal pravdu“, „Hitler neurobil nič zlé“,…

microsoft tay_fail
Názorný príklad nevhodného správania chatovacieho robota

Microsoft sa samozrejme ospravedlnil za fopá s robotom prostredníctvom svojho blogu a v priebehu niekoľkých hodín odstránil všetku nevhodnú komunikáciu tohto chatovacie robota na sociálnej sieti Twitter.

TIP  Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.