Microsoft vystavil digitálnej mene Bitcoin červenú! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft vystavil digitálnej mene Bitcoin červenú!

Novinky

Microsoft vystavil digitálnej mene Bitcoin červenú!

Raz si hore a raz si zase dole. Tak toto porekadlo pre digitálne meny platí takmer na 100%.  Výnimkou nie je ani digitálna Bitcoin, ktorá v rámci minulého roka viackrát vystrelila, ale aj niekoľkokrát padla.  Nuž, táto nestabilita sa odzrkadlila aj u viacerých obchodníkov, ktorí túto menu akceptovali. Medzi tých významnejších patrí napríklad herná služba Steam, ktorá oznámila, že Bitcoin nebude už naďalej podporovať.

Najnovšie Bitcoin nebude podporovaný aj u ďalšieho veľkého hráča na trhu. Reč je konkrétne o technologickom gigantovi Microsoft. S týmito informáciami prišiel portál Bleeping Computer. Aktuálne na stránkach Microsoftu nie je možné platiť prostredníctvom digitálnej meny. Na druhej strane Microsoft aj naďalej však ponúka možnosť pripísania kreditov za poplatok v Bitcoin mene.

Zdroj: bleepingcomputer.com

Microsoft zároveň odporúča pri platbách využiť prioritne iné možnosti. Napríklad prostredníctvom kreditnej či debetnej karty, cez Paypal účet alebo prostredníctvom internet bankingu.

V každom prípade Bitcoin v prípade veľkých výkyvom na trhu to bude mať u predajcov náročné, pevne však veríme, že do budúcnosti trh s digitálnymi menami sa stane „plnohodnotným“ finančným trhom, ktorý bude charakteristický stabilitou, aby sa stal atraktívnym pre väčšie množstvo predajcov.

Zdroj: Bleeping Computer, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie