Microsoft vypína živé dlaždice a notifikácie na smartfónoch so staršími verziami Windowsu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft vypína živé dlaždice a notifikácie na smartfónoch so staršími verziami Windowsu

Novinky

Microsoft vypína živé dlaždice a notifikácie na smartfónoch so staršími verziami Windowsu

Microsoft vypína živé dlaždice a notifikácie na smartfónoch so staršími verziami Windowsu

Starším smartfónom  s operačným systémom Windows Phone končí podpora  notifikácií a živých dlaždíc. Microsoft v tichosti piatok oznámil, že vypína podporu starším smartfónom s operačným systémom Windows Phone 7.5Windows Phone 8 notifikácie ako aj živé dlaždice. Od dnešného dňa sa tak v prípade, že vlastníte smartfón so spomínaným operačným systémom môžete rozlúčiť so spomínanými funkciami.

Nefungujú vám notifikácie a ani živé dlaždice na smartfóne s Windowsom? Tu je dôvod

„20. februára 2018 mobilné notifikácie budú vypnuté pre Windows Phone 7.5 a Windows Phone 8.0 zariadenia. Keď sa tak stane tak Váš telefón nebude môcť prijímať notifikácie. Váš telefón nebude prijímať ani aktualizácie živých dlaždíc. Funkcia „Nájdi môj telefón“ nebude už ďalej lokalizovať vašu polohu telefónu. Windows Phone 7.5 a Windows Phone 8.0 telefóny dosiahli koniec dátumu podpory, z toho dôvodu budú služby pre tieto verzie Windowsu postupne vypínané v priebehu času.“

Microsoft ďalej tvrdí, že týmto rozhodnutím nebudú poznačené zariadenia s operačným systémom Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile.

Po skončení podpory je aktuálnych verzií mobilných verzií operačného systému Windows Phone, resp. Windows Mobile je však možné, že tieto operačné systémy čaká rovnaký osud.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.