Marcová nádielka opráv v ekosystéme Windows sa nevyhla ani mobilnej platforme | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Marcová nádielka opráv v ekosystéme Windows sa nevyhla ani mobilnej platforme

aktualizacia windows 10 mobile

Novinky

Marcová nádielka opráv v ekosystéme Windows sa nevyhla ani mobilnej platforme

Marcová nádielka opráv v ekosystéme Windows sa nevyhla ani mobilnej platforme

Možno ste počas včerajšieho dňa alebo dnešného rána zaregistrovali, že na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 Mobile vyskočila notifikácia týkajúca sa aktualizácie softwaru. Reč je konkrétne o zostavení 15254.313, resp. KB4090912. Aktualizácia ako už asi tušíte odstraňuje otravný bug v podobe chybovej hlášky pri otváraní PDF súborov v prednastavenom prehliadači Microsoft Edge.

Microsoft vyriešil chybu otvárania PDF súborov na Windows 10 Mobile zariadeniach

Aktualizácia okrem opravy prehliadača PDF súborov by mala obsahovať všetky opravy z aktualizácie pre Windows 10 KB4088782. Napríklad vyriešenie problému s prehrávaním online videí, s tlačou XML dokumentov z Internet Explorer a Microsoft Edge prehliadača, vyriešenie problému s WPF aplikáciami, ktoré nefungovali v prípade dotykového ovládania korektne a ďalšie. Celkovo bolo v rámci tejto aktualizácie opravených viac ako 70 bezpečnostných nedostatkov z čoho 15 bolo kritických.

Na druhej strane ani táto aktualizácia sa nevyhla viacerým nedostatkom. Napríklad v niektorých aplikáciách pri ukladaní a editovaní fotografií či obrázkov dochádza k chybám. Ak vás zaujíma viac podrobnosti o aktualizácii tak sme sa jej venovali v tomto článku.

Zdroj: vlastný, Microsoft blog

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.