Microsoft v tichosti predĺžil termín bezplatného prechodu na Windows 10. Využiť túto možnosť budete môcť do 16. januára | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft v tichosti predĺžil termín bezplatného prechodu na Windows 10. Využiť túto možnosť budete môcť do 16. januára

Novinky

Microsoft v tichosti predĺžil termín bezplatného prechodu na Windows 10. Využiť túto možnosť budete môcť do 16. januára

Keď Microsoft predstavil Windows 10 tak ponúkal po dobu jedného roku  bezplatný prechod z predošlých verzií operačného systému (Windows 7 a Windows 8/8.1) na Windows 10. Táto ponuka trvala do júla 2016. Neskôr bolo možné aktualizovať starší Windows na Windows 10 len v prípade ak ste odklikli, že využívate assistive technologies (podporné technológie). Tejto možnosti aktualizácie malo byť koniec k 31. decembru 2017.

Microsoft však predĺžil možnosť bezplatnej aktualizácie na Windows 10 do 16. januára 2018.

„Ak používate podporné technológoie, tak môžete spraviť upgrade na Windows bez poplatkov. Spoločnosť Microsoft pokračuje v našej snahe o zlepšenie skúseností so systémom Windows 10 pre ľudí, ktorí tieto technológie používajú. Využite túto ponuku čo najskôr, vyprší totiž 16. januára 2018.“,  píše sa na stránke spoločnosti.

Ak teda máte vo svojich počítačoch nainštalovaný starší operačný systém a chcel by ste prejsť na novší tak vám odporúčame spraviť aktualizáciu na Windows 10 ešte predtým než bude tejto ponuke koniec. V inom prípade si budete musieť za aktualizáciu priplatiť rádovo desiatky €.

Zdroj: vlastný, Microsoft

TIP  Spoločnosť Microsoft zavádza časovú OS v aplikácii fotografie všetkým používateľom Windowsu 10

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.