Microsoft v posledných aktualizáciách opravil viac ako 75 zraniteľných miest v operačnom systéme Windows 10, 8.1 a 7 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft v posledných aktualizáciách opravil viac ako 75 zraniteľných miest v operačnom systéme Windows 10, 8.1 a 7

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Microsoft v posledných aktualizáciách opravil viac ako 75 zraniteľných miest v operačnom systéme Windows 10, 8.1 a 7

Microsoft v posledných aktualizáciách opravil viac ako 75 zraniteľných miest v operačnom systéme Windows 10, 8.1 a 7

Spoločnosť Microsoft v rámci klasických utorkových aktualizácií prichádza s odstránením viacerých zraniteľných miest v operačnom systéme Windows 10, 8.1 aj 7. Kumulatívne aktualizácie sú pre všetky 3 spomínané verzie operačného systému Windows dostupné na stiahnutie už teraz. Spoločnosť vo svojich dokumentoch uvádza, že odstránila až 75 zraniteľností zo systému, z ktorých si až 15 nieslo prívlastok “kritické”.

Zmeny sa týkajú najmä internetových prehliadačov a procesorov Skylake od Intelu

Opravy zraniteľností a chýb sú prevažne zamerané na webové prehliadače Internet Explorer a Microsoft Edge. Súčasťou kumulatívnych aktualizácií pre Windows 7 a Windows 8.1 sú aj odstránenia problémov Meltdown a Spectre, ktoré spravili vo svete počítačov veľa rozruchu. Aktualizácia taktiež prináša zmenený mikrokód pre zariadenia s procesormi od Intelu, ktorý ma za úlohu odstrániť problémy s procesormi typu Skylake od Intelu. Softvérového krytia pred problémami Meltdown a Spectre sa dočkali aj x86 verzie operačného systému  Windowws 7 a Windows 8.1.

Nepríjemnostiam s kompatibilitou s antivírusmi je koniec

Posledné kumulatívne aktualizácie taktiež odstraňujú nepríjemné obmedzenia, týkajúce sa kontroly zlučiteľnosti s antivírusovým programom v zariadení. Microsoft potvrdil, že po novej aktualizácií budú môcť všetci používatelia konečne sťahovať najnovšie bezpečnostné aktualizácie bez akýchkoľvek obmedzení. Používatelia sa doteraz sťažovali na to, že na niektorých zariadeniach nedokážu nainštalovať najnovšie bezpečnostné aktualizácie a problémom bol práve antivírusový program nainštalovaný na ich zariadení. Ten sa s aktualizáciami nikdy “nepohodol” a jednoducho ich zablokoval. Microsoft toto obmedzenie odstránil a momentálne by aktualizácie nemali spôsobovať chyby v antivírusových programoch tretích strán.

TIP  Ako obmedziť deťom čas strávený za počítačom alebo ako sa nenechať oklamať vetou „veď som tu len chvíľku“

Aktualizácie stiahnite čo najskôr

Všetky kumulatívne aktualizácie by mali byť už teraz dostupné na stiahnutie. Spoločnosť Microsoft ale vyzýva, aby si každý používateľ prevzal najnovšie aktualizácie hneď, ako mu ich vyhľadá samotné zariadenie. V prípade oneskoreného aktualizovania, by sa mohli používatelia vystaviť zbytočnému riziku.

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.