Microsoft v najnovšom Windows Insider builde prináša bezrámčekové používateľské rozhranie. Pozrite sa ako vyzerá | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft v najnovšom Windows Insider builde prináša bezrámčekové používateľské rozhranie. Pozrite sa ako vyzerá

Windows 10

Microsoft v najnovšom Windows Insider builde prináša bezrámčekové používateľské rozhranie. Pozrite sa ako vyzerá

Možno ste si všimli, že vo Windowse 10 je každé otvorené okno ohraničené malým farebným okrajom. Aj keď väčšina používateľov sa ani len nepozastaví nad ohraničením okien, mnoho ľudí to priam vytáča. Hoci sa jedná iba o jeden pixel, už roky sa používatelia dožadovali verzie Windowsu úplne bez rámčekov. Na prvý pohľad vyzerá, že Microsoft nás vo svojej novej Insider Build verzií potešil práve takouto zmenou, čo samozrejme vyvolalo nadšenie u fanúšikov bezrámčekového vzhľadu.

Je tomu však naozaj tak?

V skutočnosti sa ale Microsoft neodhodlal na úplne odstránenie okrajov, išlo iba o menší očný klam, keďže zmena okrajov sa týkala iba ich farby. Vo verzií Windows 10 Build 17666 sa totiž rámčeky zmenili z farebných na šedé, tým pádom ich bolo ťažké rozlíšiť od samotného okna. Výsledok si môžete pozrieť na priblíženom screenshote.

Windows 10 Build 17666

Zdroj: mspoweruser.com

Aj keď sa nadšenci bezrámčekovej verzie nedočkali svojej vytúženej inovácie, ešte stále nie je nič stratené. Microsoft totiž na konferencií Build 2018 oznámil, že rámčeky by mali zmiznúť úplne. Nahradiť by ich mal tieň okien s 3D efektom, čo by celému operačnému systému mohlo pridať zaujímavý vzhľad. Každopádne ak aj vás hnevali pestrofarebné rámčeky vo vašej verzií Windowsu, stačí ísť na stránky Windows Insider Programu a stiahnuť si verziu Windows 10 Build 17666 (RS5) a nastaviť si tmavú tému. Okraje by potom pre vás nemali byť žiadnou starosťou.

TIP  Toto sú plné špecifikácie "ľudového" zariadenia Microsoft Surface Go

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: mspoweruser.com

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.