Microsoft v najnovšom patente popisuje ovládanie aplikácií pomocou ľudskej mysle | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft v najnovšom patente popisuje ovládanie aplikácií pomocou ľudskej mysle

Novinky

Microsoft v najnovšom patente popisuje ovládanie aplikácií pomocou ľudskej mysle

Microsoft minulý rok po prvý krát umožnil znevýhodneným používateľom ovládať operačný systém iba pomocou ich očí. Táto novinka prišla s aktualizáciou Fall Creators Update a používatelia ju môžu využívať na špeciálne vybavených počítačoch a laptopoch. Microsoft chce ale latku posunúť ešte o čosi vyššie a pohráva sa s myšlienkou ovládania aplikácií pomocou ľudskej mysle. Túto technológiu popísali výskumníci Microsoftu v patentoch ešte v máji 2016, no patent bol zverejnený len prednedávnom.

“Zmena stavu aplikácie pomocou neurologických údajov”

Nedávno zverejnený patent opisuje riešenie na použitie neurologických údajov (vrátane elektroencefalografie alebo EEG) na vykonanie zmeny stavu v aplikácii. Patent tiež popisuje počítačový systém pripojený k senzoru EEG, ktorý by bol nakonfigurovaný na zmenu stavu aplikácie ako odpoveď na prijaté dáta neurologických zámerov užívateľa. “Za určitých okolností sa neurologické údaje o zámere užívateľa, ktoré zodpovedajú fyzickému gestu, generujú, keď používateľ premýšľa a / alebo sa zameriava na pohyb,” píše sa v patente.

Zdroj: onmsft.com

Pomocou mysle by ste mohli vykonávať takmer všetko

Táto ovládacia technológia by mohla pracovať s niekoľkými typmi aplikácií vrátane hier, VR aplikácií, webových prehliadačov, textových editorov a ďalších. V patente sa taktiež nachádzajú aj rozličné typy mysľou-ovládaných operácií: “Operácie môžu zahŕňať pohyby objektov, stavanie, upravovanie, animácie, vstupné a výstupné operácie, vykresľovanie objektov, pohyby znakov, zvukové operácie, operácie v menu, navigačné operácie, operácie spracovania alebo iné operácie výkonné v aplikácii na moduláciu vstupu alebo výstupu, nastavenia, odpovede (napr. vizuálne, zvukové a / alebo mechanické odpovede) a podobne. “

Ide o ďalší celkom zaujímavý patent z dielne Microsoftu. Ovládanie počítača mysľou znie naozaj ako zo sci-fi, no jedného dňa sa podobných funkcií určite dočkáme. Celý patent Microsoftu nájdete tu.

TIP  Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách

Zdroj: onmsft.com, úvodný obrázok (Pixabay.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.