Microsoft v najnovšom builde pre Windows 10 prepája Android smartfóny s PC | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft v najnovšom builde pre Windows 10 prepája Android smartfóny s PC

ANDROID

Microsoft v najnovšom builde pre Windows 10 prepája Android smartfóny s PC

Posledný rok pozornému čitateľovi alebo technologickému nadšencovi nemohlo uniknúť, že Microsoft postupne prepája všetky platformy s tou jeho – Windows 10. Rozhodne tento krok viacero používateľov víta, veď je to celkom užitočné a hlavne praktické. Dnes je napríklad možné prepojiť notifikácie zo smartfónu prostredníctvom hlasovej asistentky Cortany s PC bez ohľadu na to aký mate operačný systém vo svojom smartfóne. Najnovší Build 16251 pre Windows 10 však prináša ešte hlbšie prepojenie, konkrétne internetového prehliadača s PC.

Konkrétne, Microsoft v rámci Build-u 16251, ktorý je dostupný pre členov programu Windows Insider priniesol možnosť prenesenie otvorených stránok smerom z Android smartfónu do PC.

Zdroj: Microsoft

Keď sa bavíme o synchronizácii medzi zariadeniami určite treba spomenúť aj aplikácie tretích strán. Napríklad Samsung Flow, ktorý umožňuje synchronizovať vybrané smartfóny rady Galaxy spolu s PC.

Samsung Flow
Samsung Flow
Developer: Samsung Electronics Co, Ltd.
Price: Free

Zdroj: Microsoft

 

 

TIP  Microsoft v najnovších videách promuje aktualizáciu Windows 10 April Update

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.