Microsoft upravuje bezpečnostné nastavenia vo Windows | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft upravuje bezpečnostné nastavenia vo Windows

Novinky

Microsoft upravuje bezpečnostné nastavenia vo Windows

Na spoločnosť Microsoft sa spustila vlna kritiky, kvôli postupom zhromažďovania údajov vo Windows 10. S príchodom Creators Update na Windows 10 sa upravili politika Microsoftu. Po nainštalovaní tejto aktualizácie sa používateľom zobrazila nová tabuľka s nastaveniami, v ktorej sa je potrebné rozhodnúť, či a ako budú zhromaždené a využité informácie.

zdroj: mspoweruser.com

Nakoľko však nemajú všetci užívatelia systému Windows 10 nainštalovanú Creators Update aktualizáciu, Microsoft od dnes zobrazuje pop-up okno, ktorá Vás žiada o to, aby ste si pozreli a upravili nastavenia súkromia. Microsoft má občas agresívnu politiku a to sa ukázalo aj tu. Užívatelia majú možnosť iba päťkrát preskočiť a zavrieť toto okno.

zdroj: mspoweruser.com

Rovnako sa Microsoft rozhodol apelovať na ľudí so starším buildom (build 1507 a nižšie) Windows, aby ho čo najrýchlejšie aktualizovali. Microsoft totiž končí s podporou starších verzií a nebude tak prinášať nové aktualizácie, ktoré by Vás mohli ochrániť pred malware útokmi.

zdroj: mspoweruser.com

zdroj: mspoweruser.com

TIP  Microsoft v najnovších videách promuje aktualizáciu Windows 10 April Update
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.