Microsoft uľahčuje vývojárom prácu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft uľahčuje vývojárom prácu

Novinky

Microsoft uľahčuje vývojárom prácu

Už je tomu viac ako jeden rok, kedy Microsoft spustil Windows App Studio, ktoré slúži pre vývojárov Windows Phone aplikácií. Prostredníctvom tejto služby môžete jednoducho z pohodlia vášho kresla vytvoriť mobilnú aplikáciu bez toho, aby ste vedeli programovať. Microsoft vytvorením tohto virtuálneho štúdia sledoval väčší záujem vývojárov, hlavne tých menej zdarných v programovaní. Za štrnásť mesiacov vďaka tomúto štúdiu pribudlo vo Windows Phone Store viac ako 50 000 aplikácií, medzi, ktoré patrí napríklad aj naša oficiálna aplikácia stránky.

Microsoft opäť posúva toto štúdiou o niečo dopredu. Vytváranie nových aplikácií rozširuje  o podporu ďalších deviatich jazykov, pridáva nové šablóny, čo by v konečnom dôsledku malo uľahčiť prácu „amatérskym“ vývojárom.  Ak by ste si chceli vyskúšať vytvoriť svoju prvú aplikáciu môžete to skúsiť na tejto adrese: tu.

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.