Microsoft ukončí vývoj klasickej OneNote aplikácie. Sústredí sa už len na UWP verziu aplikácie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft ukončí vývoj klasickej OneNote aplikácie. Sústredí sa už len na UWP verziu aplikácie

OneNote

Windows 10

Microsoft ukončí vývoj klasickej OneNote aplikácie. Sústredí sa už len na UWP verziu aplikácie

Tento rok bude z hľadiska produktového portfólia spoločnosti Microsoft mierne odlišný ako tie predošlé roky. Napríklad kancelársky balíček Office 2019, bude dostupný už len pre zariadenia s operačným systémom Windows 10.

V aktívnom vývoji bude už len OneNote vo verzii UWP

Najnovšie sa dostali na povrch informácie aj o populárnej aplikácií OneNote, ktorá je aktuálne dostupná v dvoch verziách, a to v podobe klasickej aplikácie a UWP aplikácie, ktorú nájdeme v Microsoft obchode. Microsoft sa podľa aktuálne dostupných správ rozhodol, že bude podporovať aktívny vývoj už len UWP verzie aplikácie, ktorá bude súčasťou balíka Office 2019.

Pre koncových používateľov to znamená, že nové funkcie a aktualizácie bude dostávať už len UWP aplikácia, ktorá je dostupná len pre Windows 10 zariadenia. Čo sa týka OneNote 2016 aplikácie, tak tá bude dostupná aj naďalej pre používateľov, ktorí ju uprednostnia.

Microsoft v rámci postu, ktorý uverejnil na svojich stránkach, informoval aj o viacerých novinkách, ktoré by mali priniesť jednoduchší spôsob vytvárania poznámok.

Zdroj: Microsoft

TIP  Microsoft odhalil plán vývoja Progresívnych webových aplikácií. Takéto funkcie by mali mať v budúcnosti!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.