Microsoft ukončí podporu verzie Windows 10 Anniversary Update už 10. apríla | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft ukončí podporu verzie Windows 10 Anniversary Update už 10. apríla

Windows-10-Anniversary-Update_opt (1)

Novinky

Microsoft ukončí podporu verzie Windows 10 Anniversary Update už 10. apríla

Microsoft ukončí podporu verzie Windows 10 Anniversary Update už 10. apríla

Redmondský gigant už niekoľko mesiacov aktívne pracuje na vývoji novej aktualizácie pre operačný systém Windows 10. Nová aktualizácia s názvom Spring Creators Update príde už o mesiac, no spoločne s novou aktualizáciou sa musia používatelia rozlúčiť s jednou z prvotných verzií tohto operačného systému. Microsoft nám v oznámení o novej aktualizácií priniesol aj informácie o tom, že jej podpora bude ukončená po 18 mesiacoch od vydania aktualizácie. V tejto správe nám Microsoft prezradil ale aj blízke ukončenie podpory pre verziu Anniversary Update.

Aktualizácia Windows 10 Anniversary Update uzrela svetlo sveta ešte v roku 2016. Verziu s označením 1607 už čoskoro čaká “koniec”. Používatelia by sa s touto verziou mali rozlúčiť do 10. apríla. Od tohto dňa bude podpora pre túto verziu ukončená a Microsoft zrejme do tejto verzie vloží ďalšiu otravnú notifikáciu, ktorá bude používateľom odporúčať aktualizovanie na novšie verzie operačného systému Windows 10.

Používatelia sú vystavení riziku

Čo znamená ukončenie podpory? Pre neznalcov, nie nejedná sa o zabitie tejto verzie. Microsoft len prestane pravidelne vydávať bezpečnostné aktualizácie pre túto verziu. To je ale zároveň celkom veľký problém a používatelia sú vystavení zbytočnému riziku. Microsoft preto nikomu neodporúča zotrvanie na jednej z prvotnej verzií operačného systému Windows 10 a používateľov nabáda na aktualizovanie na novšie verzie.

Používatelia verzií Enterprise a Education si môžu oddýchnuť

Používatelia týchto verzií operačného systému Windows 10 si plnú podporu užijú ešte o ďalšieho pol roka navyše. Nie je to žiadna sláva, no Microsoft sa chce týmto spôsobom vyvarovať tomu, aby boli veľké spoločnosti a školy vystavené zbytočnému riziku zo dňa na deň.

TIP  Prehliadač Chrome získava úplne nový dizajn! Ako sa Ti páči?

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.