Microsoft ukazuje na nové vylepšenia pre rozšírenia webového prehliadaču Edge | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft ukazuje na nové vylepšenia pre rozšírenia webového prehliadaču Edge

Software

Microsoft ukazuje na nové vylepšenia pre rozšírenia webového prehliadaču Edge

Posledný väčší update Windows 10 April 2018 síce nepriniesol drastické zmeny týkajúce sa Microsoft Edge, no pár vylepšení sme sa určite dočkali.

Rozšírenia prehliadaču v inPrivate režime

Asi najväčšia zmena sa týka možnosti používať rozšírenia prehliadaču aj v inPrivate režime. V predchádzajúcich verziách takáto vec nebola možná. Na jej využitie ju však stále treba povoliť, a to buď počas inštalácie rozšírenia alebo potom neskôr v nastaveniach daného rozšírenia.

Rozšírenia sa takto dajú používať v dvoch režimoch. Prvý predvolený režim je span režim, pri ktorom bude rozšírenie pracovať naraz s normálnymi aj s inkognito kartami. Informácie tak budú iba označené odkiaľ pochádzajú, no dostať sa k nim bude dať z jedného miesta. Pri druhom, split režime však rozšírenie sa akoby používa viackrát, a teda je otvorené samostatné rozšírenie pre normálne karty a samostatné pre inkognito karty. Ku dátam sa tak nebude dať dostať z jedného zdroja.

Notifikácie rozšírení

Druhá väčšia zmena sa týka používania notifikácií rozšíreniami. Tie teraz môžu mať rôznu formu, ako napríklad čistý text, indikátor priebehu, zoznam alebo pár ďalších. Notifikácie takisto môžu byť odlíšené po vizuálnej stránke. Rozšírenia sa môžu postarať o zmenu ikony, vzhľad textu alebo tlačidiel podľa ich typu. Keďže Microsoft Edge používa štandardne Windows Push Notification Service, oznámenia z rozšírení sa objavia aj v Action centre. Samozrejme notifikácie od nežiadúceho rozšírenia sa stále dajú vypnúť.

TIP  Microsoft mal s aplikáciou Groove Music naozaj veľké plány. Prečo ju nakoniec opustil?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Microsoft

Mohlo by ťa tiež zaujímať Software

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.