Microsoft ukázal podobu prehliadača Spartan pre mobilné zariadenia | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Microsoft ukázal podobu prehliadača Spartan pre mobilné zariadenia

Novinky

Microsoft ukázal podobu prehliadača Spartan pre mobilné zariadenia

Spoločne s novým Windows 10 predstavil Microsoft na svojej konferencií aj celkom nový internetový prehliadač pod kódovým názvom Spartan. Spoločnosť včera na svojom blogu zverejnila aj screenshoty mobilnej verzie Spartana, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

8865_psatwjpb-image50435_psatwjpb-image2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako je zo screenov zrejmé, bude obsahovať dve farebné témy – svetlú a tmavú. Mal by byť poháňaný novým renderovacím enginom so zachovaním kompatibility s webovými stránkami dizajnovanými pre Internet Explorer. Užívateľské prostredie bude zjednodušené, a sprehľadnené. Sľúbená je aj integrácia Cortany, či možnosť pridávania anotácií priamo na stránku s následným zdieľaním. Spartan bude pritom oddelený od samotného systému, čo sľubuje častejšie aktualizácie, a vylepšovanie prehliadača nezávysle na vývoji celého OS.

Som zanieteným používateľom zariadení s OS Windows. Na tejto platforme ma najviac zaujali široké možnosti jej uplatnenia, skvelé prepojenie medzi zariadeniami, odladenosť systému a v neposledom rade aj vysoká podpora konkurenčných OS.

3 komentáre
 • prisnyhmos

  Vcom je to lepsie?vcom je to lepIe?

  • Adam

   Na mobile neviem, možno v ničom, len meno sa zmenilo lebo mnoho ľudí má stále predsudky voči IE (aj keď je to podľa mňa momentálne najlepší browser a to som používal aktívne Operu aj Chrome)… Ale na desktope to má dobrú funkciu písania poznámok priamo na webstránky.

  • Jakub Vrana

   Mal by mať aj nové jadro, zmenený dizajn, a tie poznámky by mali fungovať aj v mobilnej verzií. A tak isto v ňom bude Cortana

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.