Microsoft tvrdí, že momentálne nie je čo zdieľať ohľadne podpory UWP aplikácií na ARM64 procesoroch | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft tvrdí, že momentálne nie je čo zdieľať ohľadne podpory UWP aplikácií na ARM64 procesoroch

Novinky

Microsoft tvrdí, že momentálne nie je čo zdieľať ohľadne podpory UWP aplikácií na ARM64 procesoroch

Microsoft tvrdí, že momentálne nie je čo zdieľať ohľadne podpory UWP aplikácií na ARM64 procesoroch

Jeden z popredných členov Microsoftu  na komunitnom Standup evente, Kevin Gallo, diskutoval o prichádzajúcej Windows 10 Fall Creators Upadte SDK náhľade spolu s ďalšími vecami, ktoré by mali zavítať ku koncovým používateľom už čoskoro. Jedna z otázok sa týkala aj podpory UWP aplikácií na ARM64 procesoroch, na ktorú odpovedal nejasnou správou:

„Ešte nie je čas na to, aby sme oznámili podporu. Je to niečo na čo sa pozeráme a vyhodnocujeme, ale nateraz nemáme nič čo by sme chceli zdieľať…“

Zjavne, sú tu 64-bitové procesory, ktoré už bežia s Windows 10 Mobile (napr. Lumia 950 a 950XL), avšak stále využívajú 32-bitové verzie operačného systému. Neskôr Microsoft aj nepriamo priznal, že problém je vo veľkosti RAM, ktorá nedosahuje 4GB (ešte v roku 2016).

Teraz však príchod Windowsu na ARM sa nezastaviteľne blíži, o tom niet pochýb. Dočkať by sme sa tak mohli prvých Windows PC s ARM procesormi, ktoré budú schopné spúšťať x86 aplikácie, a podľa všetkého systém bude obsahovať aj funkciu ARM64 v OS. Predpokladať by sme teda mohli, že by to znamenalo, že vývojári budú môcť vytvárať UWP aplikácie pre ARM64, ktoré by mali fungovať lepšie ako x86 aplikácie, ba dokonca aj ako AMR32.

Naďalej však spoločnosť niekoľko mesiacov pred samotným uvedením Windows na ARM procesoroch nechce potvrdiť podporou pre ARM64, hoci môžeme prvé známky vidieť už v najnovších súboroch Windows 10 SDK.

TIP  Amatérski vývojári zverejnili podrobný návod ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón

Zdroj: WindowsLatest.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.