Microsoft sprístupnil ďalšiu bezpečnostnú aktualizáciu. Má odstrániť problémy spôsobené procesormi Intel | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft sprístupnil ďalšiu bezpečnostnú aktualizáciu. Má odstrániť problémy spôsobené procesormi Intel

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Microsoft sprístupnil ďalšiu bezpečnostnú aktualizáciu. Má odstrániť problémy spôsobené procesormi Intel

Spomínate si ešte na exploity Spectre a Meltdown? Vyčíňať začali už začiatkom januára a po pár dňoch sme si všetci mysleli, že je všetkému  nadobro koniec. Microsoft spoločne s Intelom vydal bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá zároveň priniesla akúsi záplatu do niektorých systémových aplikácií, no zároveň zalepila problémy aj priamo v samotnom firmvéri procesorov od Intelu. Práve aktualizované firmvéry procesorov Intel spôsobovali na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 najväčšie problémy. Používatelia sa stretli so spomaleným systémom, pomalým zapisovaním dát na disk a taktiež aj s náhodnými reštartami ich zariadenia. Intel sa za spôsobené problémy neskôr ospravedlnil a svojim zákazníkom odporúčal, aby si novú firmvérovú aktualizáciu na ich procesor nesťahovali. Firmvérová aktualizácia bola po pár dňoch aj stiahnutá zo serverov, no problém bol ten, že Microsoft túto “záplatu” implementoval aj priamo do systémovej aktualizácie. Microsoft teda musel spraviť naozaj ťažké rozhodnutie a bezpečnostnú aktualizáciu z pred mesiaca pomaly sťahuje z trhu.

Zariadenia sú opäť vystavené potencionálnej hrozbe, no podľa Microsoftu sa nemáme čoho obávať

Nová aktualizácia, ktorá v podstate odstráni predošlú aktualizáciu, je dostupná na stiahnutie už teraz. Keďže Microsoft odstránil všetky firmvérové aktualizácie pre procesory Intel, stáva sa každé zariadenie znovu náchylné voči exploitu Spectre. Microsoft vo svojom blogu spomína fakt, že v posledných týždňoch nezaznamenali ani jeden pokus o útok prostredníctvom vyššie spomínaných exploitov a tak sa používatelia nemusia ničoho obávať. Samozrejme, aktualizácia ktorá zalepí chybu na procesoroch od Intel sa raz objaví, no Microsoft stále čaká na bezproblémovú aktualizáciu, ktorá mu bude dodaná samotným Intelom. Ten ešte stále pracuje na odstránení niektorých nepríjemností, ktoré sa na zariadeniach vyskytovali v posledných týždňoch. Aktualizácia sa zatiaľ neobjavila v aplikácii Windows Update, no pokiaľ si ju chcete stiahnuť čím skôr, môžete si ju prevziať priamo zo stránky Microsoftu.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.