Microsoft si placol s Amazonom. Cortana a Alexa budú spolu spolupracovať | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft si placol s Amazonom. Cortana a Alexa budú spolu spolupracovať

Novinky

Microsoft si placol s Amazonom. Cortana a Alexa budú spolu spolupracovať

Microsoft si placol s Amazonom. Cortana a Alexa budú spolu spolupracovať

Počas včerajšieho dňa jeden z najväčších technologických gigantov spoločnosť Microsoft oznámila, že sa púšťa do spolupráce s Amazonom, ktorý je v našich končinách známy skôr ako internetový obchod. Odvetie však druhej menovej spoločnosti je oveľa širšie, pôsobí od potravinárskeho priemyslu, cez hardware až po samotný software.

Spolupráca sa bude týkať osobných asistentiek Cortana a Alexa a mala by spočívať v tom, že cez jednu hlasovú asistentku bude možné využívať funkcie aj tej druhej.

Výsledkom teda bude, že napríklad Alexa bude využívať Cortanu na prístup k e-mailom, kalendáru a k ďalším funkciám. Na druhú stranu prostredníctvom Cortany bude možné využívať sériu ďalších zariadení využívajúcich Alexu (a nie len to). Nato, aby ste mohli využívať službu tej či onej asistentky bude musieť povedať „Hey Cortana, open Alexa“, resp. v opačnom garde „Hey Alexa, open Cortana“. V budúcnosti by spolupráca mala byť oveľa širšie prepojená, a to až tak, že budú automaticky vyhodnocovať príkazy bez toho aby ste povedali „Hey Cortana, open Alexa…“.

Zdroj: businesswire.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.