Microsoft si nechal patentovať špeciálnu dokovaciu stanicu so zabudovaným reproduktorom a mikrofónom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft si nechal patentovať špeciálnu dokovaciu stanicu so zabudovaným reproduktorom a mikrofónom

Novinky

Microsoft si nechal patentovať špeciálnu dokovaciu stanicu so zabudovaným reproduktorom a mikrofónom

Microsoft si ešte pred rokom nechal patentovať špeciálnu dokovaciu stanicu pre smartfóny so zabudovaným reproduktorom a mikrofónom. Patent bol zapísaný na patentovom úrade v Spojených štátoch amerických 22. októbra 2016. Verejnosti bol odhalený ale až 28. decembra 2017.

Určená je pre smartfóny aj notebooky

Zariadenie je v patentoch označované ako “Periférny vstup pre používateľa”. V skratke sa jedná iba o trošku vylepšenú dokovaciu stanicu, ktorá slúži ako terminál medzi mobilom a Vašim počítačom. Taktiež cez neho dokážete uskutočňovať hovory, vďaka zabudovaným reproduktorom a mikrofónu. Zariadenie sa dá jednoducho pripojiť káblom do počítača, do smartfónu, alebo Bluetoothom do PC alebo taktiež do smartfónu. Najväčšou špecialitou tejto dokovacej stanice je zobrazovanie notifikácií aj pokiaľ sa počítač nachádza v uspatom režime.

Zdroj: Microsoft

Na vrchu zariadenia sa nachádza súbor tlačidiel, vďaka ktorým by mal používateľ rýchly prístup ku viacerým úlohám, napríklad uskutočnenie hovoru, zapnutie mikrofónu alebo spustenie aplikácie Skype. Po boku týchto dotykových tlačidiel sa nachádza aj niekoľko lediek, vďaka ktorým dokovacia stanica indikuje prichádzajúce hovory, správy a iné notifikácie z Vášho smartfónu alebo PC.

Prijímanie hovorov a zobrazenie notifikácií na diaľku

Zdroj: Microsoft

Ďalšou výhodou tejto dokovacej stanice by malo byť zobrazovanie notifikácií aj v prípade, že ku dokovacej stanici nie je aktuálne pripojené žiadne zariadenie. To platí aj pre prijímanie hovorov, tým pádom by stačilo mať dokovaciu stanicu položenú na stole a hovory by ste mohli prijímať aj keby sa smartfón nachádzal napríklad v taške a pritom by nemusel byť ani prepojený pomocou Bluetoothu. Už iba táto funkcia indikuje to, že je toto zariadenie primárne určené pre firemné účely. Smutnou správou je, že dokovacia stanica je určená iba pre iPhone, keďže na nákresoch sa nachádza iba zariadenie s Lightning konektorom.

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.