Microsoft si nechal patentovať špeciálne skladacie stylusy, žeby ich zmenšoval kvôli Surface Phone? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft si nechal patentovať špeciálne skladacie stylusy, žeby ich zmenšoval kvôli Surface Phone?

Novinky

Microsoft si nechal patentovať špeciálne skladacie stylusy, žeby ich zmenšoval kvôli Surface Phone?

Microsoft si nechal patentovať špeciálne skladacie stylusy, žeby ich zmenšoval kvôli Surface Phone?

Stylusy sú súčasťou takmer každého Surface zariadenia, ktoré Microsoft v posledných rokoch priniesol na trh. Microsoft sa na základe toho, snaží stylusy ku Surface zariadeniam stále vylepšovať a inovovať. Výsledkom rôznych štúdií sú nové nákresy a technológie, ktoré si nechal Microsoft patentovať.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Hlavným aspektom samotných stylusov, je ich veľkosť. Musia nám sadnúť do ruky, tak ako normálne pero a zároveň musia byť spratné, aby sa dali jednoducho uskladňovať, najmä priamo v zariadení. Microsoft sa snaží medzi týmito dvomi aspektami nájsť kompromis a nechce skončiť pri stylusoch, ktoré poznáme zo Samsung zariadení. Stylusy zo Samsung smartfónov sú väčšinou malé, úzke a neergonomické, no samozrejme, svoj účel spĺňajú.

Microsoft vyriešil problémy so stylusmi v najnovších patentoch a dúfajme, že ich niekedy uvidíme aj ako súčasť nových Surface zariadení, napríklad pri Surface Phone, keďže všetko nasvedčuje tomu, že sa Microsoft tieto stylusy snaží zmenšovať stále viac a viac pre jednoduchšie uskladnenie.

Na samotných stránkach patentového úradu sa nachádzajú 3 typy stylusov s rôznou “skladacou” technológiou. Prvý nákres zobrazuje stylus zložený z dvoch motýlikových častí. Jeden slúži ako konštrukcia a druhou časťou dokážete jednoducho hýbať. Pre lepšie uskladnenie stačí jednoducho stylus zložiť a motýlikové časti, z ktorých sa stylus skladá, majú zabezpečiť výbornú ergonómiu pri písaní a kreslení.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Druhý nákres zobrazuje skladací stylus, zložený z dvoch častí. Tento typ stylusu by sa mal pri potrebe vloženia do zariadenia, jednoducho roztvoriť presne v polovici, pričom na jednej strane by sa nachádzali akési pánty, vďaka ktorým by obe časti stylusy držali pokope.

TIP  Samsung Galaxy Note 9 podľa najnovších správ dostane skutočne masívnu pamäť

Zdroj: patentscope.wipo.int

Na poslednom nákrese sa nachádza o čosi zložitejší nákres. Stylus by bol taktiež rozdelený na polovicu, no druhá polovica by sa rotáciou vytiahla z vnútra prvej časti. Po vytiahnutí druhej časti by sa stylus zložil a bol by pripravený na plnohodnotné požívanie.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Všetky nákresy vyzerajú trošku komplikovane, no môžno ich aj napriek tomu niekedy uvidíme v realite. Ako Vám sa pozdávajú tieto nákresy?

Zdroj: mspoweruser.com

 

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.