Microsoft sa chystá spoplatniť vybrané typy písmen vo Windowse | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft sa chystá spoplatniť vybrané typy písmen vo Windowse

ŠPEKULÁCIE

Microsoft sa chystá spoplatniť vybrané typy písmen vo Windowse

Microsoft sa chystá spoplatniť vybrané typy písmen vo Windowse

Microsoft nedávno oznámil možnosť sťahovania typov písma priamo z Microsoft obchodu. Táto možnosť sťahovania typu písma tak priniesla používateľom jednoduchšiu cestu prispôsobenia písma v rámci rozhrania systému namiesto pôvodného prispôsobenia prostredníctvom nastavení počítača. Teraz to tak vyzerá, že Microsoft sa chystá vybrané druhy písmen spoplatniť.

Aktuálne nie sú známe žiadne bližšie špecifikácie okrem reportu z portálu WindowsUnited.de, ktorý si všimol v Windows obchode prémiové písmo „Segoe Marker“, ktoré je spoplatnené sumou 1,99€.

Zdroj: windowsunited.de

Možno sa tak domnievať, že Microsoft hľadá novú cestu zárobkov v rámci operačného systému Windows 10 ako služby. Totiž Microsoft v pravidelných intervaloch prinášal nové verzie operačného systému, ktoré boli spoplatňované. Najnovší Windows 10 je však poskytovaný ako služba (Windows as a Service) čo znamená, že Microsoft garantuje podporu operačného systému na dlhšiu dobu ako pri predošlých verziách OS. Znamená to, že Microsoft nebude pri každej väčšej aktualizácii od používateľov požadovať žiadne poplatky.

Zdroj: WindowsUnited

TIP  Nadšencom mobilného Windowsu sa podaril ďalší husársky kúsok! Windows 10 ARM funguje aj na Lumii 950. Podpora ďalších Windows 10 smartfónov je len otázkou času

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.