Microsoft prisľúbil, že "vynútené" sťahovanie inštalačných balíčkov ako to bolo pri Windows 10 sa nebude už opakovať | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft prisľúbil, že “vynútené” sťahovanie inštalačných balíčkov ako to bolo pri Windows 10 sa nebude už opakovať

Novinky

Microsoft prisľúbil, že “vynútené” sťahovanie inštalačných balíčkov ako to bolo pri Windows 10 sa nebude už opakovať

Microsoft prisľúbil, že “vynútené” sťahovanie inštalačných balíčkov ako to bolo pri Windows 10 sa nebude už opakovať

Inštalácia bezplatného Windowsu 10, ktorá bola dostupná používateľov Windows 7 a 8.1 počas prvého roku od oficiálneho predstavenia desiatky bola sprevádzaná viacerými nepríjemnosťami. Jednou z nich boli aj otravné reklamy „Získajte Windows 10“, ktoré neboli každému pochuti, ale na druhej strane sa dali očakávať. Predsa Microsoft by bol hlúpy ak by nevyužil priestor, ktorý mu poskytovali jeho predošlé verzie OS.

Zdroj: vlastný

V súvislosti s propagáciou Windowsu 10 to však nebolo všetko, problémovejšie bolo skôr to, že hoci používateľ, ktorý neprejavil záujem o inštaláciu a zrušil okno prostredníctvom krížika, tak aj napriek tomu stiahol na svoj disk inštalačný balíček, ktorý mal aj niekoľko GB. Na tento problém poukázalo nemecké združenie Verbraucherzentrale Baden-Württemberg, ktoré toto správanie aj ešte v roku 2016 napadlo. Výsledkom tohto sporu nakoniec je, že nemecká pobočka Microsoftu dala vyhlásenie do budúcna, že takéto správanie sa nebude už opakovať: „Microsoft je povinný vyhnúť sa sťahovaniu inštalačných dát pre nové operačné systémy na pevný disk používateľa bez jeho explicitného povolenia.“

Vyzerá to tak, že nemecké združenie dosiahlo „Pyrrhovo víťazstvo“ , vzhľadom na to, že Microsoft dnes bezplatnú inováciu na Windows 10 už neponúka. Ostáva nám už len veriť, že podobnému kroku sa Microsoft v budúcnosti už neuchýli, to však ukáže čas.

Zdroj: ZDnet

TIP  Ako vypnúť vo Windows 10 aktualizácie? Stačí Ti na to ani nie minúta | NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.