Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft prináša Windows Defender Application Guard aj pre používateľov Windows 10 Pro

Zdroj: Windows Blogs

Aplikácia Windows Defender Application Guard je veľmi obľúbená najmä vo veľkých spoločnostiach. Pomáha izolovať zamestnancov od určitých stránok a admini siete majú tým pádom dohľad nad všetkými počítačmi, vďaka čomu môžu celú sieť oveľa efektívnejšie brániť. V spoločnostiach je obľúbená najmä kvôli jej širokej škále nastavení a hlavne, že je dostupná iba pre operačný systém Windows 10 Enterprise, takže sa k nej nemajú normálni používatelia ako dostať. Microsoft túto výnimku ukončuje a aplikácia Windows Defender Application Guard sa konečne dostane aj do “slabšej” verzie Windowsu – Windows 10 Pro. Aplikácia sa do systému dostane už v najbližšej aktualizácii.

Ako funguje táto aplikácia?

Keď zamestnanec otvára nedôveryhodné stránky cez prehliadač Microsoft Edge alebo Internet Explorer, Microsoft Edge okamžite otvorí izolovaný kontajner so zapnutou funkciou Hyper-V, ktorý je separovaný od hostiteľského operačného systému. Táto “kontajnerová izolácia” vlastne umožňuje potencionálne otvorenie stránky s malwérom, ktorý by mohol poškodiť počítač alebo ukradnúť dáta zamestnanca, dokonca aj spoločnosti. Keďže sa stránka otvorí v izolácií, potencionálny malwér bude mať dvere otvorené iba v danom kontajneri a ku dátam v počítači sa nikdy nedostane.

Ku tejto aplikácií majú zatiaľ prístup iba Windows Insideri bežiaci na verzií Windows 10 Pro s buildom 17053 alebo väčším. Momentálne je dostupný iba používateľov s jazykom anglickým (USA), no globálna podpora dorazí už čoskoro. Medzi požiadavkami sa nachádza aj počítač s podporou virtualizácie cez Hyper-V, ktorá sa na niektorých starších počítačoch nenachádza alebo ju treba ručne zapnúť v BIOSe. Na počítači taktiež treba ručne zapnúť aplikáciu Windows Defender Application Guard, pretože je od výroby vypnutá.

TIP  Spoločnosť Microsoft zavádza časovú OS v aplikácii fotografie všetkým používateľom Windowsu 10

Pokiaľ chcete vedieť o tejto aplikácii ešte niečo viac, stačí navštíviť stránky Microsoftu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Windows Blogs)

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.