Microsoft prináša pre Android a iOS zariadenia aplikáciu Photos Companion, ktorá vám prenesie fotografie z smartónu do PC | APLIKÁCIE | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft prináša pre Android a iOS zariadenia aplikáciu Photos Companion, ktorá vám prenesie fotografie z smartónu do PC | APLIKÁCIE

Novinky

Microsoft prináša pre Android a iOS zariadenia aplikáciu Photos Companion, ktorá vám prenesie fotografie z smartónu do PC | APLIKÁCIE

Photos Companion je nová aplikácia z kuchyne Microsoftu, ktorá sa zrodila v rámci projektu Microsoft Garage.

Aplikácia je primárne určená na prenos fotografií a obrázkov zo smartfónu do počítača. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, prenos dát prebieha prostredníctvom pripojenia k Wi-Fi siete za podmienky, že sú na nej pripojené obe zariadenia súčasne.

Na to aby prenos prebehol potrebujete samozreme aplikáciu stiahnuť do vášho smartfónu. Následne otvorte aplikáciu Fotografie v počítači kde rozkliknite položku Importovať a následne zvoľte možnosť „Z mobilného zariadenia cez Wi-Fi“.

Zdroj: vlastný

Následne vám vyskočí QR kód, ktorý musíte oskenovať. Potom sa vám v smartfóne zobrazí ponuka s fotografiami a obrázkami, z ktorých si už len vyberiete konkrétne súbory, ktoré chcete preniesť do smartfónu.

Aplikáciu aktuálne stiahnete ako pre Android tak aj pre iOS zariadenia. Pre Windows Phone bohužiaľ aplikácia nie je aktuálne dostupná.

Photos Companion
Photos Companion

Zdroj: Microsoft

TIP  5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.