Microsoft prichádza s ďalšou veľkou akvizíciu bezpečnostnej firmy Hexadite | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft prichádza s ďalšou veľkou akvizíciu bezpečnostnej firmy Hexadite

Novinky

Microsoft prichádza s ďalšou veľkou akvizíciu bezpečnostnej firmy Hexadite

Bezpečnosť na internete je dlho jednou z hlavných tém, ktorá sa dostala výraznejšie do popredia v posledných dňoch počas jedného z najväčších kybernetických útokov na svete, ktorý okrajovo zasiahol aj naše končiny prostredníctvom malvéru WannaCry. Výsledkom toho bolo, že viacero používateľov si muselo „zakúpiť“ odblokovanie svojho PC. Aj táto situácia poukázala na dôležitosť zabezpečenia ako aj na zraniteľnosť používateľov či dokonca samotných spoločností.

Microsoft už dlho iniciuje, že  každoročne bude investovať viac a viac peňazí do bezpečnosti „internetu“, a takouto najnovšou investíciou by mala byť spoločnosť Hexadite, ktorá má korene v americkom Bostone. S informáciami prišiel izraelský finančný denník Calcalist.

Spoločnosť Hexadite má sídlo v Bostone a výskumné centrum v Izraeli. Svojim zákazníkom poskytuje najmä technológiu založenú na automatizácii reakcií proti kybernetickým útokom, ktorá zvyšuje produktivitu a znižuje tak náklady pre spoločnosti.

Microsoft sa oficiálne zatiaľ k tejto akvizícii nevyjadruje, avšak podľa dostupných informácií sa hovorí o celkovej investícii spoločnosti na úrovni okolo 100 miliónov dolárov.

Zdroj: Reauters.com

TIP  Microsoft pracuje na novej generácii operačného systému, ktorý príde s doposiaľ najlepšími bezpečnostnými prvkami

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.