Microsoft prehral súdny proces v Belgicku. Polícii odmieta poskytnúť informácie o používateľov aplikácie Skype | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft prehral súdny proces v Belgicku. Polícii odmieta poskytnúť informácie o používateľov aplikácie Skype

Novinky

Microsoft prehral súdny proces v Belgicku. Polícii odmieta poskytnúť informácie o používateľov aplikácie Skype

Microsoft prehral súdny proces v Belgicku. Polícii odmieta poskytnúť informácie o používateľov aplikácie Skype

Podľa najnovších zverejnených informácií to vyzerá tak, že sa redmondský gigant opäť hlboko namočil do problémov. Pred pár dňami prehral súdny proces v Belgicku. Súd od Microsoftu žiadal zverejnenie informácií o používateľoch aplikácie Skype.

Belgický súd potrebuje informácie o používateľoch kvôli vyšetrovaniu

Súd momentálne vyšetruje závažný trestný čin, ku ktorému treba doložiť informácie o páchateľoch, ich správy a telefonáty vykonané prostredníctvom aplikácie Skype. Viaceré telekomunikačné spoločnosti v Belgicku už tieto nariadenia poslúchli a informácie o požadovaných osobách odovzdali, no právnici Microsoftu si myslia, že ide o protiprávne jednanie zo strany belgického súdu, pretože Microsoft a ich služba Skype nieje zaradená medzi klasické telekomunikačné spoločnosti v Belgicku.

Sudca na následnom odvolávacom procese vyslovil verdikt v neprospech Microsoftu. Podľa súdu je Microsoft v Belgicku normálnym poskytovateľom telekomunikačných služieb a musí postupovať tak, ako ostatné spoločnosti. Microsoft by mal spolupracovať a mal by pomôcť pri vyšetrovaní viacerých závažných trestných činov, ktoré sú momentálne vo vyšetrovacom procese.

Microsoft obratom podal odvolanie v ktorom prehlásil, že belgické súdy nemajú nárok požadovať informácie z aplikácie Skype, keďže jej sídlo sa nachádza v Luxembursku a nespadá pod belgické zákony. Súd odvolanie zavrhol a prehlásil, že Skype má divíziu aj v Belgicku a stále trvá na predošlých požiadavkách. Microsoftu bola taktiež udelená pokuta vo výške $36,000 a súd taktiež spoločnosť požiadal o čo najrýchlejšiu spoluprácu s políciou a vyšetrovacími orgánmi. Právnikom Microsoftu sa toto rozhodnutie zrejme nepáči a už teraz hľadajú legálne riešenia, ako tento proces obísť a taktiež zvažujú možnosti obrátenia sa na najvyšší belgický súd, poprípade Európsky súd.

TIP  Tesla Model 3 prešla rekordnú vzdialenosť na jedno nabitie. Odmietla sa však znova nabiť

Podobne je na tom aj v USA

S podobnými problémami sa Microsoft nedávno stretol aj v USA. Viaceré americké súdy žiadali zverejnenie informácií z Microsoft serverov, ktoré sa ale nachádzajú ďaleko za oceánom a podľa Microsoftu, tieto dáta nemôžu americké súdy požadovať. Microsoft sa momentálne snaží nájsť v oboch prípadoch reálne legálne riešenie a obom súdom odmieta zverejniť informácie o svojich používateľoch.

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.