Microsoft predstavuje USB Type-C redukciu pre Surface laptopy | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft predstavuje USB Type-C redukciu pre Surface laptopy

Novinky

Microsoft predstavuje USB Type-C redukciu pre Surface laptopy

Nedávno spoločnosť Microsoft predstavila svoje Surface laptopy. Po predstavení dostali rýchlu spŕšku kritiky zato, že nedisponujú USB Type-C portom ako ich konkurenti od iných spoločností. Včera spoločnosť predstavila aj vyššiu radu, laptop Surface Pro, ktorý ale takisto nieje vybavený portom USB Type-C.

Surface Laptopy od Microsoftu disponujú iba portom USB 3.0 podobne ako aj all in one PC Surface Studio. Microsoft sa preto rozhodol vyrobiť redukciu pre Surface Connect port,. Táto redukcia má obsahovať USB Type-C port ,ktorý umožní prenášanie dát aj nabíjanie laptopu.

Riaditeľ spoločnosti Microsoft Surface Panas Panoy v rozhovore s The Verge neobjasnil, prečo sa v zariadeniach nenachádza USB Type-C port. Napríklad namiesto vyššie spomínaného Surface Connect portu, alebo základného portu USB 3.0. Poznamenal že vymenenie portu Surface Connect alebo Display Portu za USB Type-C by mohlo mať na následok rôzne komplikácie aj pri nasledujúcom vývoji produktu.

Spoločnosť ešte neoznámila cenu a dátum dostupnosti redukcie, jediné čo zatiaľ vieme, je že sa ku tomuto kroku Microsoft nechystá tak skoro.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (windowscentral.com)

TIP  Najväčší konkurent SpaceX zvládol najkritickejší test. Blue Origin hlási úspešné pristátie všetkých modulov
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.