Microsoft predal o 10 % smartfónov viac ako v roku 2014
Connect with us

Microsoft predal o 10 % smartfónov viac ako v roku 2014

Novinky

Microsoft predal o 10 % smartfónov viac ako v roku 2014

Pred pár týždňami sme vám priniesli článok, v ktorom sme vás informovali o prepustení viac ako 7,800  zamestnancov mobilnej a hardvérovej divízie a odpise 7,6 milióna dolárov súvisiacich s akvizíciou Nokie. Mnohí fanúšikovia Windows telefónov vtedy kritizovali tento krok, ktorému pripisovali zhoršovanie pozície Windows zariadení na trhu, ale opak je pravdou.

Podľa správy Microsoftu, ktoré vydáva pravidelne v štvrťročných intervaloch sa podarilo tomuto technologickému gigantovi predať až 8,4 milióna zariadení za predchádzajúci kvartál, čo predstavuje nárast predajnosti Windows telefónov o 10 % oproti porovnaniu za rovnaké časové obdobie minulého roka. Hoci to znie pozitívne, dokonca by sme mohli povedať, že je to dobrá správa pre všetkých fanúšikov Windows zariadení, tak v konečnom dôsledku celkové zisky spoločnosti z predaja smartfónov klesli. Avšak nejedná sa o žiadnu neočakávanú informáciu keďže politika Microsoftu v tom čase bola nastavená o 180 % opačne ako súčasná stratégia Microsoftu, o ktorej nás informoval len nedávno nový CEO Microsoftu Nadella. Mimochodom, Microsoft predal 19,4 milióna „hlúpych“ telefónov za sledované obdobie, čo predstavuje takmer 2,5-krát väčší objem predaja ako predaných smartfónov, ale na druhej strane predaj poklesol o 11 miliónov kusov „hlúpych“ telefónov v porovnaní s rovnakým časovým obdobím z minulého roka.

Celkové príjmy spoločnosti poklesli o 748 miliónov dolárov (38 %). Avšak treba brať do úvahy, že Microsoft taktiež znížil aj náklady na výrobu smarfónov o 590 miliónov dolárov (31 %), teda v konečnom dôsledku Microsoft zarobil menej zhruba „len“ o 160 miliónov dolárov.

TIP  Renomovaný analytik z Wall Steet si myslí, že Microsoft sa môže v budúcnosti stať novodobým Netlfixom v hernom priemysle

Ako hodnotíte vy tieto výsledky?

 Zdroj: správa spoločnosti Microsoft

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.