Microsoft pracuje na novom systéme, ktorý predĺži výdrž batérie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft pracuje na novom systéme, ktorý predĺži výdrž batérie

Novinky

Microsoft pracuje na novom systéme, ktorý predĺži výdrž batérie

Výdrž batérie na našich smartfónoch, laptopoch, či iných zariadeniach hoci sme v 21. storočí tak nie je po pravde nič moc. Avšak, Microsoft začal pracovať na novej technológií, ktorá by mohla predĺžiť životnosť batérie aj na súčasných zariadeniach bez potreby výmeny akumulátora. Nová technológia “The Software Defined Batteries” od Microsoftu totiž funguje na softwarovom princípe, ktorý optimalizuje jej využívanie počas dňa ako aj jednotlivé časti batérie, a dokonca sa bude učiť zvyky samotného používateľa.

Napríklad, systém dokáže rozpoznať, že tablet nabíjate pravidelne každý deň o 14:45, a potom máte dlhú prezentáciu v PowerPointe o 15:00. To znamená, že počítač zistí, že počas tejto doby krátkeho nabíjania musí zapnúť funkcionalitu „Quick Charge“, aby ste mohli s prezentáciou pracovať načas.

Ďalší používatelia môžu   počítač primárne používať na e-maily a Word dokumenty počas dňa, a neskôr ho využívajú na sledovanie videí napríklad počas cesty vlakom alebo autobusom. Systém v takomto prípade automaticky optimalizuje využívanie batérie, aby ste mohli počítač či tablet alebo smartfón využívať počas celého dňa, bez toho aby ste museli hľadať zásuvku.

Čo na to hovoríte, uvítali by ste takúto softwarovú technológiu vo vašom laptope či smartfóne?

Zdroj: WMpowerusers.com, zdroj obrázku adam.cas.sk

TIP  Na Slovensku máme lepší internet ako v USA. Že neveríš? Pozri si aktuálne štatistiky z ktorých padneš na zadok!

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.