Microsoft pracuje na klávesnici so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft pracuje na klávesnici so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov

Novinky

Microsoft pracuje na klávesnici so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov

Microsoft pracuje na ich najnovšej Bluetooth klávesnici so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov. Nasvedčuje tomu certifikácia ku Bluetooth klávesniciam pre Microsoft a FCC certifikácia taktiež pre Microsoft.

Zariadenie je označované ako Microsoft modern keyboard s presnejším označením C3K1780. Klávesnica má byť podobná klávesnici Surface taktiež od Microsoftu, ktorá bola predstavená minulý rok. O pohodlné písanie sa postará full set klávesnica, takže súčasťou bude aj numerická časť klávesnice. O napájanie sa  zrejme postará vstavaná batéria, ktorá sa bude dať nabíjať pomocou USB pripojenia do vášho počítača, čo by pri nízkom stave batérie znamenalo možnosť  zároveň nabíjať aj používať klávesnicu. Najdôležitejšou technickou vychytávkou má byť už vyššie spomínaný snímač odtlačkov prstov, vďaka ktorému sa na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 budete môcť prihlásiť vašim odtlačkom prstu cez Windows Hello. Povrch klávesnice bude zrejme pokrývať materiál Alcantara, ktorý bude na povrchu klávesnice, tak ako to je pri klávesnici Surface Laptopu.

ilustračný obrázok, zdroj: microsoft.com

Microsoft ešte nevydal žiadne stanovisko ohľadom ceny a dátumu predstavenia klávesnice. Avšak 23. mája sa v Shanghai uskutoční veľký Microsoft hardware event kde môžeme očakávať aj predstavenie tejto novej klávesnice.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (theverge.com)

TIP  Adobe údajne už čoskoro vypustí plnohodnotný Photoshop pre iPady
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.