Microsoft pracoval na eye-tracking technológii pre Surface Pro | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft pracoval na eye-tracking technológii pre Surface Pro

Novinky

Microsoft pracoval na eye-tracking technológii pre Surface Pro

Microsoft pracoval na eye-tracking technológii pre Surface Pro

Do Windows 10 prednedávnom zavítala nová funkcia s názvom Eye Control. Pre všetkých používateľov bude dostupná v aktualizácií Fall Creators Update. Nevýhodou je však potreba vlastniť špeciálny hardware, ktorý sníma váš zrak. Takýto špeciálny hardware sa ale len tak ľahko nedá zabudovať priamo do tabletov alebo laptopov. Microsoft preto pracoval na špeciálnom prepojení medzi klávesnicou a samotným Surface Pro tabletom, ktoré by obsahovalo snímač zraku, snímač gest a hĺbkový senzor.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Tieto informácie boli objavené v patentoch, ktoré spoločnosť prednedávnom publikovala a odhalila verejnosti, avšak celý patent je na úrade zapísaný už 18 mesiacov. V nákresoch patentu sa objavilo aj vyriešenie spojov medzi klávesnicou, prepojením so snímačmi a samotným tabletom. Samotné snímače sú na nákresoch namierené priamo nad klávesnicu pre snímanie gest, spolu s ďalším snímačom namiereným na tvár pre snímanie hĺbky, zraku a rozpoznanie tváre.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Táto technológia je v patentoch premyslená a opísaná celkom dosť podrobne a na svedomí ju má dvojica Kfir Karmon a Adi Diamant.

Prvý z vynálezcov, Kfir Karmon je manažérom Project Prague Lead & Engineering v Microsoft Technology Labs. Project Labs umožňuje developerom aplikácií zahŕňať základné gestá rúk v ich aplikáciách. Developeri taktiež môžu celkom jednoducho vytvárať nové gestá rúk priamo pre ich aplikácie.

Druhým z dvojice, Adi Diamant je riaditeľom Advanced Technology Labs v Izraeli, zaoberajúci sa inováciami pre nové používateľské rozhrania.

Zdroj: patentscope.wipo.int

Nikto zatiaľ nevie, či Microsoft túto technológiu úplne zavrhol, alebo stále zvažuje možnosť vytvorenia takéhoto špeciálneho prepojenia, ktoré by pomohlo veľa používateľom po celom svete.

TIP  Microsoft oznámil počas Buildu 2018 významnú zmenu týkajúcu sa dizajnového jazyka Fluent Desing. Ťažiť budú z toho hlavne vývojári a používatelia

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.