Microsoft potvrdzuje, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch príde ešte v priebehu tohto roka | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft potvrdzuje, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch príde ešte v priebehu tohto roka

Windows 10

Microsoft potvrdzuje, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch príde ešte v priebehu tohto roka

Microsoft potvrdzuje, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch príde ešte v priebehu tohto roka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft a spoločnosť Qualcomm pracujú na prinesený ARM procesorov s Windows 10. Mohli sme byť už aj svedkami viacerých demonštrácií kde bolo ukázané ako beží Windows 10 na tomto type procesore.

Neskôr internet zavalili informácie o tom, že spoločnosť Intel môže ohroziť celý tento projekt. Dôvodom mal byť emulátor, ktorý prekladá X86 kód na ARM. Údajne má porušovať viacero autorských zákonov ich spoločnosti. Koniec koncov, po vyhláseniach Intelu sa zľahla zem po nových informáciách týkajúcich sa tohto projektu. Či došlo k nejakej dohode na pozadí alebo vysvetlení si vzniknutej situácie nevedno.

Hovorca spoločnosti Microsoft počas včerajšieho dňa uisťoval verejnosť, že Windows 10 ARM príde do konca tohto roka, tak ako bolo viackrát referované.

„Sme na ceste, aby sme videli Windows na Snapdragon zariadeniach v priebehu tohto roka, tak ako sme to iniciovali. Microsoft a Qualcomm pokračujú na prácach s ich OEM partnermi ako ASUS, HP a Lenovo, aby priniesli Always Conncected zariadenia s LTE pripojením a skvelou výdržou batérie na trh…“.

Ak by vás zaujímali hlavné výhody ARM procesorov s Windowsom 10, tak dávnejšie sme tejto téme venovali v článku „Qualcomm zhrnul hlavné výhody mobilných ARM procesorov s Windows 10“.

Zdroj: MS

TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.