Microsoft potvrdil dostupnosť hlasovej asistentky Cortana pre Android a iOS | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft potvrdil dostupnosť hlasovej asistentky Cortana pre Android a iOS

Novinky

Microsoft potvrdil dostupnosť hlasovej asistentky Cortana pre Android a iOS

Už dávnejšie sme vám priniesli viacero článkov o tom, že Microsoft uvažuje sprístupniť hlasovú asistentku Coratana aj pre konkurenčné operačné systémy, avšak stále sa jednalo len o nepotvrdené „špekulácie“, ktoré dnes Microsoft potvrdil prostredníctvom portálu Androidauthority.com.

Cortana pre Android a iOS by sa mala dostať k požívateľom v podobe aplikácie už koncom júna tohto roka, avšak podľa dostupných informácií sa nebude jednať o plnohodnotnú Cortanu ako sme na ňu zvyknutí vo Windows Phone zariadeniach a to z dôvodu, že existujú určité obmedzenia v prípade ak aplikácia nie je stopercentne integrovaná do samotného systému. Avšak na druhej strane podľa vyjadrení vývojárov používatelia by nemali byť ukrátení o väčšinu funkcionalít ako sú na Windows Phone či Windows zariadeniach.

Cortana je  dnes jednou z najpopulárnejších častí Windows Phone zariadení, ktorá je už  dostupná aj vo Windows 10 TP. Sami sme zvedaví ako obstojí u konkurencie, ale pevne veríme, že si získa dostatočný „fanklub“ aj mimo Windows komunity, ktorý by v konečnom dôsledku mohol pomôcť aj nám.

TIP  Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.