Microsoft potom čo opustil Windows Mobile platformu tak ide dobíjať ďalšie Android smartfóny. Získal silného partnera | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft potom čo opustil Windows Mobile platformu tak ide dobíjať ďalšie Android smartfóny. Získal silného partnera

ANDROID

Microsoft potom čo opustil Windows Mobile platformu tak ide dobíjať ďalšie Android smartfóny. Získal silného partnera

Hoci Microsoft to s Windows 10 Mobile platformou v podstate zabalil a už ju len udržuje v „kóme“ tak so svojimi službami ako sú Cortana, Microsoft Edge, Outlook a ďalšie sa rozhodol dobíjať ďalšie Android smartfóny.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft priniesol svoje služby na Android a iOS zariadenia a ich snaha rozpínať sa na konkurenčných platformách žnie pomaly, ale isto úspech. Spomenúť môžeme napríklad Microsoft Launcher, ktorý je jeden z najpopulárnejších na Android platforme. Najnovšie však ohlásil spolupráci so spoločnosťou Cheetah Mobile, ktorá stojí za populárnym Launcherom CM, ktorý má viac ako 100 miliónov stiahnutí.

Spoločnosti sa dohodli, že Cheetah Mobile integruje viacero služieb Microsoftu do ich launcheru.

„Partnerstvo so spoločnosťou Microsoft dokonale zapadá do poslania našej spoločnosti Cheetah, aby sme urobili svet inteligentnejším a výkonnejším prostredníctvom mobilných aplikácií s AI technológiami. Spoločnosť Cheetah je dnes lídrom pokiaľ ide o personalizačné možnosti, ale teraz s Cortanou môžeme priniesť viac inteligentných služieb.“, hovorí FU Sheng, generálny riaditeľ spoločnosti Cheetah Mobile.  

CM Launcher s integrovanou Cortanou bude k dispozícii najskôr v USA, Británii, Kanade a v Austráli a to od januára 2018. Do budúcna spoločnosť uvažuje, že ju rozšíri aj do ďalších regiónov.

Zdroj: vlastný, MS, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Záujmy Intelu a Microsoftu sa pomaly ale isto rozdeľujú. Príde niekedy ku "rozchodu" týchto dlhoročných partnerov?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.