Microsoft pochoval operačný systém Windows 10 S, nahradí ho takzvaným S režimom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft pochoval operačný systém Windows 10 S, nahradí ho takzvaným S režimom

Novinky

Microsoft pochoval operačný systém Windows 10 S, nahradí ho takzvaným S režimom

Zo začiatku sa moc nechytil a mnoho priaznivcov si teda nenašiel. Po pár týždňoch sa všetko úplne otočilo a stal sa populárnym hlavne na školách a v menších podnikoch. Áno, reč je o operačnom systéme Windows 10 S, ktorý Microsoft predstavil len pomerne nedávno. Jeho cesta sa ale o pár dní skončí. Microsoft ho definitívne pochoval a ako náhradu, prinesie špeciálne S módy, ktoré budú dostupné pre všetky klasické verzie operačného systému Windows 10.

Upgrade na Home a Education bude bezplatný

Terajším používateľom operačného systému Windows 10 S bude ponúknutý bezplatný upgrade na operačný systém Windows 10 Home, poprípade na verziu Education. Upgrade na Windows 10 Pro je samozrejme stále možný iba za poplatok 49 USD. Používateľom bude následne ponúknutý takzvaný S mód, vďaka ktorému sa z ich operačného systému stane plne pracujúci Windows 10 s prvkami “starého” Ska.

Zmenu zaregistrovali najprv Windows Insideri

Samozrejme, Windows 10 s režimom S neprišiel iba len tak z ničoho nič. Používatelia zaregistrovaní v programe Windows Insider si už začiatkom roka iste všimli, že ich zariadenia s operačným systémom Windows 10 S presedlali na Windows 10 Pro. To sa stalo po jednej z najnovších Insider aktualizácií a nejednalo sa o chybu. Microsoft tento nečakaný prechod spravil úmyselne a chcel Insiderov pomaly a pohodlne prehodiť na normálnu verziu Windowsu 10.

Nové informácie o pripravovaných S módoch vyjdú zrejme na povrch až s nadchádzajúcou aktualizáciou Windows 10 Spring Creators Update, ktorá má podľa najnovších informácií prísť už v apríli.

TIP  Hacker nainštaloval 4 systémy Windows na jeden smartfón. Takto to dopadlo, keď mobil zapol

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.