Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft po aktualizácii Redstone 5 začne s novým spôsobom označovania budúcich verzií Windowsu 10

Zdroj: vlastný

Operačný systém Windows 10 prešiel za posledných pár rokov viacerými premenami. Aj z pohľadu funkcionalít a dizajnu, no takisto aj z pohľadu samotného označovania verzií najnovšieho Windowsu. Prvé verzie operačného systému Windows 10 sa v roku 2015 označovali ako Threshold. Prvá aktualizácia s označením Threshold 1 prišla v júli 2015, za ktorou na jeseň nasledovala novembrová aktualizácia s označením Threshold 2.

Označenie Redstone sa ukončí ďalšou novembrovou aktualizáciou

Spoločnosť Microsoft následne zmenila označovanie verzií z Threshhold na Redstone. Prvou aktualizáciou s týmto označením sa stala aktualizácia Redstone 1, inými slovami Anniversary Update, alebo Výročná aktualizácia. Za touto aktualizáciou nasledovala už o čosi viac známa Creators aktualizácia, ktorá pochopiteľne niesla označenie Redstone 2. Označenie Redstone 3 nesie aktuálna verzia operačného systému, Fall Creators Update. V poradí 4. Redstone aktualizácia príde už 10. apríla pod označením Spring Creators Update, inými slovami jarná aktualizácia. Poslednou aktualizáciou s označením Redstone 5, by mala byť podľa najnovších informácií ďalšia veľká aktualizácia, ktorá bude vydaná zrejme v novembri tohto roku.

Microsoftu dochádzajú kreatívne názvy

Redmondskému gigantovi zrejme došli kreatívne nápady pre označovanie ďalších verzií operačného systému Windows 10. Verzie najnovšieho Windowsu budú v ďalších rokoch označované podľa roku vydania a 1. , poprípade 2. polovice aktuálneho roku. Prvá aktualizácia v roku 2019 tým pádom ponesie označenie 19H1, ďalšia aktualizácia 19H2 atď. Netreba však úplne zúfať, pretože sa jedná len o označenie verzií a klasické označovanie názvom aktualizácií, by sa podľa aktuálne dostupných informácií vytratiť nemalo.

TIP  Vyberáme pre vás 3 funkcie, na ktoré sa môžeme tešiť v ďalšej veľkej aktualizácii pre Windows 10

Treba však brať na vedomie, že je stále iba “začiatok” roka 2018 a spoločnosť Microsoft si do prvej aktualizácie v roku 2019 môže zmeniť svoje plány hneď niekoľkokrát. Pokiaľ na povrch vyjdú ďalšie informácie ohľadom budúcich aktualizácií, budeme Vás o tom určite informovať a článok s najväčšou pravdepodobnosťou budeme ďalej dopĺňať a aktualizovať ho.

Zdroj: windowslatest.com

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.