Microsoft plánuje pridať možnosť darovať hru kamarátovi do Xbox Store | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft plánuje pridať možnosť darovať hru kamarátovi do Xbox Store

Novinky

Microsoft plánuje pridať možnosť darovať hru kamarátovi do Xbox Store

Microsoft už dlhšiu dobu plánuje pridať do Xbox Store možnosť darovať hru Vášmu kamarátovi. Mike Ybarra, viceprezident Xboxu, prezradil na jeho Twitteri, že spoločnosť už nieje ďaleko od pridania tejto možnosti do Xbox Store, a o chvíľu ju v ňom uvidíme.

Zatiaľ ani konkurent Xboxu, Playstation od spoločnosti Sony neponúka možnosť darovať hru, no napríklad hráči používajúci Steam túto funkciu poznajú už dlhé roky, a je známa pod názvom Steam Gift. Darovať hru sa dá samozrejme aj teraz, no hru musíte kamarátovi fyzicky dať na CD alebo kúpiť CD kľúč, zväčša z e-shopov s hrami, a nie priamo z Xbox Store.

Hlasovanie o možnosť darovať hru kamarátovi,  sa vyskytlo aj na fóre Xboxu. Na stránke za ňu hlasovalo skoro 5 000 ľudí, a Microsoft si názor hráčov zrejme zobral ku srdcu.

Zatiaľ nieje známe oficiálne pridania tejto možnosti do Xbox Store, ale určite to bude onedlho. Podobná funkcia by sa mala za chvíľu vyskytnúť aj vo Windows Store.

Zdroj: theverge.com

TIP  Parádnu survival adventúru The Flame in the Flood si do 12.5. môžete stiahnuť úplne zdarma
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.